Apple Music abonelik fiyatını artırdı

Apple Music abonelik fiyatını artırdı

Apple Music fiyatlarını ABD ve Kanada’da fiyatı ayda 4,99 ABD Dolarından 5,99 ABD Dolarına yükseltti. Birleşik Krallık’taki öğrenci kullanıcıları ayda 4,99 Sterlin’den 5,99 Sterlin’e benzer bir artış gözlemledi.

Şirket, değişiklikleri henüz onaylamadı, ancak yeni fiyatlandırma bilgileri şu anda Apple Music’in web sayfasında mevcut. Music’e abone olan öğrenciler de iPhone ve iPad’lerinin abonelik sayfalarında fiyat artışını görmeye başladılar. Şirketin bu değişiklikleri tam olarak ne zaman uyguladığı belli değil, ancak 9to5Mac’in belirttiği gibi, muhtemelen 21 Haziran ile 23 Haziran arasında uygulamaya geçti.

Apple Music öğrenci planı zamlanıyor!

Şirketin Music web sayfası 21’inde eski 4,99 £ öğrenci fiyatını gösteriyor. Ancak her şeye zam gelmesinin ardından şirket de global piyasada bazı hizmetlerine zam getirmeye başladı. Öğrenciler ses planını fazladan bir paradan tasarruf etmenin bir yolu olarak görse de, bu kısım da artık zamlanıyor. Music’in fiyat artışı yalnızca ABD, İngiltere ve Kanada ile sınırlı değil. Geçen ay Apple, Avustralya, Yeni Zelanda, Filipinler, Singapur, Malezya, Suudi Arabistan, Endonezya, İsrail ve Kenya dahil olmak üzere çeşitli ülkelerdeki öğrenciler için abonelik fiyatını sessizce artırdı. Apple’ın ek ülkelerdeki öğrenciler için maliyetleri artırmayı planlayıp planlamadığı belli değil. Şirketin fiyatlarındaki artış ülkemize de yansıyacak mı göreceğiz.

iPhone 14 Pro Max’in bataryası 13 Pro Max’ten küçük olabilir

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji