Apple, Rusya’da problem yaşıyor

Apple, Rusya’da problem yaşıyor

Apple, App Store’un kötüye kullanılması iddiasıyla Rusya ile ipleri gerdi.

Daha önce yaşanan olayların ardından, Apple’a politikalarını değiştirmesi için 30 Eylül’e kadar süre vermişti, ancak şirket para cezası tehdidine rağmen kurallarını değiştirmeyi reddetti.

Muhalefet, Apple’ın ABD’deki yasal savaşlarıyla paralellik gösteriyor. Epic’in Apple’a açtığı davadaki yargıç, teknoloji firmasına App Store geliştiricilerinin diğer ödeme sistemlerini göstermesine izin vermesini emretti, ancak Apple gecikme umuduyla ihtiyati tedbire itiraz etti.

apple-app-store.jpg

Mahkeme, Apple’ın talebini reddetti. Şimdi ise şirketin, uygulama üreticilerinin diğer seçenekleri göstermesine izin vermek için 9 Aralık’a kadar süresi olacak. Apple, 2022’de bazı medya uygulamaları için politikasında istisnalar yapacak. Apple hala parasının çoğunu donanım satışlarından kazanıyor, ancak hizmet işi büyüyor. Daha kolay üçüncü taraf alternatifleri, teorik olarak App Store gelirlerine zarar verebilir. App Store’un kurallarının esnetilmesinin kullanıcıları kötü niyetli sitelere yönlendiren hileli uygulamaların şansını artırmasından bahsetmiyoruz bile. Ancak iPhone üreticisinin fazla seçeneği olmayabilir. Düzenleyiciler, Apple’ın  yaklaşımının teknoloji devleri arasındaki rekabeti boğmasından endişe duyuyor ve konunun kaynayıp gitmesine izin vermeleri pek mümkün değil.

Dacia Duster fiyatları beklentileri aştı

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji