Apple Türkiye, servis fiyatlarını düşürdü

Apple Türkiye, servis fiyatlarını düşürdü

Apple Türkiye, bugün aldığımız bilgilere göre teknik servis fiyatlarınıdüşürdü. Ürünlerine zam yapacağı zaman ilk olarak teknik servis fiyatlarını yükselten Apple’ın, bu indirimi çok yakında ürünlerine de yansıtacak.İlk...

Apple Türkiye, bugün aldığımız bilgilere göre teknik servis fiyatlarınıdüşürdü. Ürünlerine zam yapacağı zaman ilk olarak teknik servis fiyatlarını yükselten Apple’ın, bu indirimi çok yakında ürünlerine de yansıtacak.

İlk etapta Apple’ın Mart ayındaki etkinliği sonrası Apple Store‘u yeni ürünler ile güncelleyeceği ve bu sırada fiyatları düşüreceğini sizlere aktarmıştık. Ancak Apple’ın Türkiye’deki rakiplerinin oldukça uygun fiyat politikası izlemesi, Cupertinolu firmanın elini daha çabuk tutacağını gözler önüne seriyor.

Apple CEO’su Tim Cook’un, geçtiğimiz aylarda yapmış olduğu açıklamalar ile aslında bu indirimin sinyalleri verilmişti.

Tim Cook, 10.799 TL’ye iPhone Xs Max sattığı Türkiye’deki satışlardan memnun olmadığını ve özel fiyatlandırma uygulayabileceklerini belirtmişti.10.799 TL‘lik iPhone Xs Max‘in rakibi olan Galaxy S10+ Türkiye’de 7.499 TL’ye satılıyor.

iPhone Xs Max ile Galaxy S10+ arasındaki 3.300 TL‘lik farkın bu indirim ile 1.000 TL’ye kadar düşmesi bekleniyor. Yani anlayacağınız iPhone Xs Max yine 8.500 TL seviyelerine düşecek.

Apple, ayrıca bu indirim dalgası ile iPad, Mac, Apple Watch ve diğer tüm aksesuarlarında da indirim yapacak. Fiyatı bir anda 1.200 TL’ye çıkan AirPods’un bu indirim ile 800-900 TL seviyelerine gerileyeceği düşünülüyor.

 Huawei MateBook X Pro ön inceleme

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji