Apple Watch 5 hakkında yeni söylentiler ortaya çıkmaya devam ediyor

Apple Watch 5 hakkında yeni söylentiler ortaya çıkmaya devam ediyor

Malum Apple önümüzdeki ay önemli bir etkinlik düzenleyecek.Sızdırılan bilgilere göre, yeni Apple Watch modeli de iPhone 11 etkinliğinde ortaya çıkacak.

Malum Apple önümüzdeki ay önemli bir etkinlik düzenleyecek. Düzenlenecek olan bu etkinlikte Apple’ın 3 yeni iPhone modeli tanıtması bekleniyor. Fakat Cupertino merkezli şirketin bu etkinlikte tanıtacağı tek şey iPhone modelleri olmayacak. Zira pek çok farklı kaynaktan sızdırılan bilgilere göre, yeni Apple Watch modeli de iPhone 11 etkinliğinde ortaya çıkacak.

Apple’ın yeni nesil akıllı saati kasa tasarımı açısından önceki nesille aynı olacak. Hatırlanacağı üzere Apple Watch 4’te çerçeveler inceltilerek ekran gövde oranı yükseltilmişti. Nitekim Apple Watch 5’te de aynı tasarımın korunması bekleniyor.

Peki Apple’ın yeni nesil akıllı saati kullanıcılarına ne gibi opsiyonlar sunacak? Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl tanıtılan Apple Watch 4, EKG çekebilme özelliğiyle dikkat toplamıştı. Aynı özelliğin Apple Watch 5’te de bulunması bekleniyor. Bunun haricinde her yıl olduğu gibi yine tansiyon ve şeker ölçümüne ilişkin bazı iddialar mevcut. Fakat bu iddialar ile ilgili somut bir kanıt bulunmuyor.

Öte yandan Apple yeni nesil akıllı saatinde titanyum ve seramik kasa yapısına da yer verecek. En azından son sızdırılan bilgiler bu yönde. Bu iddia ile ilgili görsele aşağıdan göz atabilirsiniz. Bu kasaların haricinde daha uygun fiyatlı alüminyum kasa tasarımına da yer verilmesi bekleniyor.

Galaxy Note 10+ vs Huawei P30 Pro kamera karşılaştırması