Apple’ın başlattığı yeni trend hızla yayılıyor

Apple’ın başlattığı yeni trend hızla yayılıyor

Peki şimdi sıra kimde. Apple, Xiaomi ve Samsung. Başkaları da bu furyaya katılacak mı? İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarında yeni bir trend baş gösterdi. Telefon kutusundan şarj adaptörünü çıkarma. Malum bu trendi başlatan Apple olmuştu. Tim Cook ve ekibi çevre duyarlılığı kasarak şarj adaptörünü telefonun kutu içeriğinden çıkardıklarını açıklamıştı.

Bu açıklamanın ardından Samsung ve Xiaomi de dahil olmak üzere pek çok üretici şarj adaptörünün kutu içeriğinden çıkarılmasıyla ilgili dalga geçen sosyal medya paylaşımları yapmışlardı.

apple.jpg

Fakat sonrasında ilginç bir gelişme yaşandı. Xiaomi yeni tanıttığı amiral gemisi modeli Mi 11’de kutu içeriğinden şarj adaptörünü çıkardığını açıkladı. Bu sefer de oklar Xiaomi’ye çevrildi. Hatta Xiaomi CEO’su bu fikrin üzerinde 5 yıldır düşündüğünü iddia etmişti.

Xiaomi’den sonra Samsung da şarj adaptörünü kutu içeriğinden çıkarma kararı aldı. Gerekçe ise aynı. Çevrecilik. Peki Samsung’un Apple ile dalga geçtiği o paylaşımlar ne oldu? Hepsi aynı anda Samsung’un resmi hesaplarından silindi. Yani yok sayıldı.

Neyse ki bu uygulama şimdilik sadece üst segment cihazlarda uygulanıyor. Fakat önümüzdeki dönemde orta segment cihazlarda da şarj adaptörü göremeyeceğiz gibi duruyor. Elbette bu yalnızca bir tahmin. Fakat Apple’ın başlattığı bu trendin, akıllı telefon pazarının geneline yayılması kaçınılmaz görünüyor. Elbette yine de bekleyip göreceğiz.

Katlı evlerde Wi-Fi sorunlarını çözüyor

Bilim Teknoloji