Apple, yılın ilk etkinliği 8 Mart’ta yapacak

Apple, yılın ilk etkinliği 8 Mart’ta yapacak

Bu yılki model, 2018’in iPhone XR’sine benzer bir tasarımla Face ID ve 5G desteği getirebilir

Davetlilere gelmeden ne ile karşılaşacağı ile ilgili ip ucu veren Apple , “Peek Performance” kelimelerini içeriyor. Şirketin yeni Mac’lerle birlikte yeni nesil iPhone SE ve iPad Air‘i piyasaya sürmesi bekleniyor.

MediaTek’den 3 yeni yonga seti!

Bir habere göre, Apple Silicon’a geçişin bir parçası olarak bir M2 çipi de gelebilir. Son iPhone SE’nin 2020’de piyasaya sürüldüğü göz önüne alındığında, güncellenmiş bir modelin vadesi geçti diyebiliriz. Bu nispeten ucuz iPhone modelinde tek bir arka kamera var ve genellikle beş yıl önceki cihazların teknolojisini içeriyor. Bu yılki model, 2018’in iPhone XR’sine benzer bir tasarımla Face ID ve 5G desteği getirebilir.

Apple, Ekim ayında, o zamanki yeni M1 Pro ve M1 Max yongalarıyla desteklenen güncellenmiş MacBook Pro’ları piyasaya sürdü. Ancak şirket şimdi M2 cihazlarını piyasaya sürmeye hazır görünüyor. Bu etkinlik de ses getirecek olsa da Apple’ın daha çok merakla beklenen etkinliği sonbaharda gerçekleşecek. iPhone 14 cihaz serisinin tanıtılmasının beklendiği etkinlik bir çok değişikliği beraberinde getirebilir. Hatırlarsanız iPhone 13 modeli çok fazla farklılık geitirilmemesi ile eleştirilmişti. Apple yeni modeli ile bu eleştirileri ters köşe yapmayı planlıyor. Özellikle pil sorunu ile ilgili problemlerin çözülmesinin beklendiği seri eski modellere göre çok beklenen bazı yenilikler içerecek.

Önceki ve Sonraki Haberler
Teknoloji