Araba sahibi, parasını isteyen tamirciyi saat başı kurşunladı

Araba sahibi, parasını isteyen tamirciyi saat başı kurşunladı

Konya'da otomobilini tamir ettirip parasını ödemediği işyerine 3 saat içerisinde 3 kez gelerek tabanca ile ateş ettiği öne sürülen 20 yaşındaki Mehmet Emin K. serbest bırakıldı. Şüphelinin işyerini kurşunlaması ve işyerindeki...

Konya'da otomobilini tamir ettirip parasını ödemediği işyerine 3 saat içerisinde 3 kez gelerek tabanca ile ateş ettiği öne sürülen 20 yaşındaki Mehmet Emin K. serbest bırakıldı. Şüphelinin işyerini kurşunlaması ve işyerindeki panik güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

Olay, geçen 14 Şubat günü merkez Meram ilçesi Antalya Çevreyolu üzerinde bulunan araç tamir ve aksesuar satılan bir işyerinde meydana geldi. Mehmet Emin K., geçen hafta işyerine gelerek tamir edilmesi için otomobili bıraktı. 2 gün sonra tekrar işyerine gelen Mehmet Emin K., 230 lira tamir masrafını vermeyip, test etmek amaçlı bindiği otomobiliyle işyerinden kaçtı. 1 gün sonra işyerinin diğer şubesine gelen şüpheli, işyeri sahibinin parayı istemesi üzerine tartıştı. Aracından çıkardığı kılıçla işyeri sahiplerine saldıran şüpheli tekrar kaçtı. 

Kavgadan 2 saat sonra otomobiliyle işyerini önüne gelen şüpheli, aracının içerisinde pompalı tüfekle işyerine ateş açıp kaçtı. 5 dakika sonra tekrar gelen şüpheli araçtan tekrar ateş açtı. 2 saat sonra tekrar gelen Mehmet Emin K., işyeri önünde çalışan işçilere tekrar ateş açtı. Saldırılarda şans eseri yaralanan olmadı. Polis, şüpheli Mehmet Emin K.'yı yakaladı. Hakkında 'Mala zarar verme' ve 'Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet' suçundan soruşturma başlatılan Mehmet Emin K., polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Şüphelinin yakalandıktan sonra serbest bırakılmasına tepki gösteren işyeri ortağı Hüseyin Köse, şöyle dedi:

"Tamirat yapıldıktan sonra parasını vermeden kaçtı. 2 gün sonra diğer işyerimizde karşılaştık. 'Paramızı neden ödemiyorsunuz?' dediğimizde arbede çıktı. Aradan 2 saat geçtikten sonra aracıyla gelerek kurşun yağdırdı. 5 dakika sonra tekrar gelerek ateş açtı. Akşam tekrar geldi ve dışarıda elamanlar çalışırken tekrar kurşun yağdırdı. Burası kalabalık bir işyeri. Çok şükür yaralımız yok. Kendimizi yere zor attık. Bu olaylardan sonra yakalandı. Hemen sabahında serbest bırakıldı. Dükkana geleceksin, 17 kurşun sıkacaksın, sonra da serbest kalacaksın. Allah korusun, bu şahsın tutuklanması için birini ölmesi yada yaralanması mı lazım? Bu şahıs serbest kaldıktan sonra bizi arayarak tehdit amaçlı tekrar geleceğini söyledi."

">

Önceki ve Sonraki Haberler
3. Sayfa