Araç kiralama hizmetleri artık dolandırıcıların uğrak noktası

Araç kiralama hizmetleri artık dolandırıcıların uğrak noktası

Araç kiralama hizmetleri dolandırıcılar tarafından en çok kullanılan hizmetler arasında yer alıyor. Elbette bu hizmeti faydalanmak için tercih etmiyorlar. Amaçları dolandırıcılık yapmak.

Özellikle Türkiye’deki en popüler araç kiralama şirketleri bu konuda büyük bir mağduriyet yaşanmasına neden oluyor. Tabiki bu şirketler kendileri bu tür mağduriyetler yaratmıyor.

Araç kiralama hizmetleri

Bilgisayar korsanları Türkiye’de çalışan kurumsal araç kiralama şirketlerinin internet sitelerini kopyalıyor. Böylece birçok kullanıcı onların internet sitelerini orijinal zannediyor. Durum böyle olunca dolandırılmaları kaçınılmaz hale geliyor. Yaz mevsimi ile birlikte kiralık araçlara olan talebin artışı bunda büyük bir etkiye sahip.

Araç kiralama hizmetleri alırken dikkatli olun

Her geçen gün büyük bir eziyet haline gelmeye başlayan otomobil hizmetleri aktivitesi sürekli yenileniyor. İnternet siteleri daha farklı hizmetler vermek için güncelleniyor. Ancak bilgisayar korsanları tüm bu hizmetleri tamamen kötü bir hale getirmeye çalışıyor.

Araç kiralama hizmetleri

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda dolandırıcıların popüler şirketlerin ana isimlerini kullandığı görülüyor. Bilgisayar korsanları benzer web siteleri açıyor. Böylece araç kiralama hizmeti almak isteyenler dolandırıcıların kurbanı oluyor.

Bilgisayar korsanları büyük vurgunlar yaptı

Yaşanan tüm bu gelişmeler ile birlikte vurgunların çok ciddi boyutlara ulaştığı görülüyor. Kolay bir biçimde internet sitesi açan dolandırıcılar mağduriyetleri kat kat artırıyor. Herhangi bir web sitesinin hem .com hem de .net uzantısı varsa bir tanesinin sahte olduğundan emin olabilirsiniz.

PS5 kullanıcıları için: Razer Kaira Pro kablosuz oyuncu kulaklığı

Web sitesine giriş yaptıktan sonra mutlaka güvenli olup olmadığını kontrol edin. Aksi halde dolandırılma ihtimaliniz bir hayli yüksek. Özellikle son dönemlerde artış gösteren dolandırılma vakalarında dikkatsiz davranan kişiler ön plana çıkıyor.