Araç Tip Onay Testleri İle Üç Yasal Düzenleme Eurolab Sayesinde Netleşti!

Araç Tip Onay Testleri İle Üç Yasal Düzenleme Eurolab Sayesinde Netleşti!

Araç kullanım alanları ve faktöriyel özellikleri tip onay belgesi için Eurolab ile çalışanlar memnun kalıyor!

 

Eurolab Araç Tip Onay Belgesi AB Uygunluk Onaylı!

Türkiye’de kullanılan ve global pazara yansıyan araçların, üç yasal düzenleme ile kontrol edilerek test edildikten sonra onaylanması için Eurolab ekibi uzmanlarla birlikte bütün teknik aşamaları dikkate almaktadır. Avrupa Birliği Direktiflerine ve Birleşmiş Milletlerle Avrupa ekonomik komisyon regülasyonlarına uygunluk için teknik şartlar için test aşamaları gerekmektedir.

whatsapp-image-2022-06-15-at-16-39-45.jpeg

Bu aşamalar için motorlu araçlar ve römorkları tip onayı yönetmeliği, tarım veya orman traktörleri tip onayı yönetmeliği ve iki ile üç tekerlekli motorlu araçların tip onayı yönetmeliği için çalışmalar yapılır.

  • Motosiklet, mobilet ve ATV;
  • Otomobil, minibüs, midibüs ve otobüs;
  • Kamyon ve kamyonet;
  • Römork, yarı römork;
  • Traktör

Gruplarına göre araç tip onaylarını tasarım ve malzeme kullanımlarına göre yerli ya da yabancı standartlar üzerinden test eden Eurolab ekibi, mühendisler, teknikerler ve uzmanlarla birlikte çalışmaktadır.

Araç Tipine Göre Onay Belgesi Düzenleme

Araç tipine göre onay belgesinin düzenlenmesi, aracın kullanım alanı, malzeme ve mühendislik tasarımlarına göre incelenmektedir. Ürünlerin en iyi şekilde çalışması ve çalışma alanlarındaki yeterliliklerinin test edilmesi için AB standartlarıyla yönetmeliğine uygun bütün durumlar gözlemlenmektedir. Yerli ve yabancı kriterlere tam uyumlu onay belgesi için test aşaması tamamlanır.

https://www.eurolab.net/  

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam