Arınç ve Çelik tamam, Gül Erdoğan'ı bir kez daha reddetti!

Arınç ve Çelik tamam, Gül Erdoğan'ı bir kez daha reddetti!

AKP, cuma günü Afyonkarahisar'da kampa giriyor. AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 41 ay sonra ilk kez bir AKP kampına başkanlık edecek. Kampa kurucular kurulu üyeleri, MYK üyeleri, bakanlar, kadın ve gençlik kolları başkanları...

AKP, cuma günü Afyonkarahisar'da kampa giriyor. AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 41 ay sonra ilk kez bir AKP kampına başkanlık edecek. Kampa kurucular kurulu üyeleri, MYK üyeleri, bakanlar, kadın ve gençlik kolları başkanları ve üyeleri katılacak.

Kampa 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AKP hükümetlerinde ve partide önemli görevlerde yer alan Bülent Arınç ve Hüseyin Çelik de davet edildi. Arınç ve Çelik davete olumlu yanıt verirken Gül olumsuz yanıt verdi. Milli Gazete'nin aktardığına göre Gül'e yakın kaynaklar, Gül'ün bu kararının prensip olarak siyasi etkinliklere katılmaması ile ilgili olduğunu dile getirdi.

Kampta gözler Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan'ın yapacağı açış ve kapanış konuşmalarında olacak. Erdoğan'ın "metal yorgunluğu" ifadesinin ardından teşkilatlardaki değişim sürecine ilişkin mesajlar vermesi bekleniyor.

KAPALI KAPILAR ARDINDA BİR DİZİ OTURUM...
Erdoğan'ın açılış konuşmasının ardından kapalı kapılar ardında bir dizi oturum yapılacak. İç politikadaki kritik başlıklar, terörle mücadele, ekonomi, dış politika, Irak ve Suriye 'deki gelişmeler bu oturumlarda ele alınacak.

Enerji Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu milletvekillerinden gelen sorulara yanıt verecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kapanış konuşmasını yapacağı pazar günü Başbakan Binali Yıldırım da Genel Başkan Vekili olarak partililere hitap edecek.

f2-028.jpg

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem