Arınç'tan darbe girişimi açıklaması

Arınç'tan darbe girişimi açıklaması

Arınç, "Bütün acısıyla olayı başından beri yaşıyoruz. Yayına bağlanırken yarım saat önce 3 bomba peş peşe patladı. Şimdi de bulunduğumuz apartmanın eksi birinde çoluk çocuk birlikteyiz. Her an bir patlama sesi ve silah...

Arınç, "Bütün acısıyla olayı başından beri yaşıyoruz. Yayına bağlanırken yarım saat önce 3 bomba peş peşe patladı. Şimdi de bulunduğumuz apartmanın eksi birinde çoluk çocuk birlikteyiz. 

Her an bir patlama sesi ve silah sesleri geliyor. Başında beri aldığım bilgilerde ordunun üst kademesi ile ilgili olmayan bi grup darbe girişiminde bulunuyor. Hatta TRT’den yayın okutabiliyorlar. Amacı ne olursa olsun darbe girişimi tasvip etmek mümkün değil. 

Bir çatışmadan, kardeş kavgasından korkuyorum. Ama bu başarısız olacaktır. Halk bu darbe girişiminin yanında değildir. TSK yanında değildi. Cumhurbaşkanımız görevinin başındadır. 

Tek endişem çatışma süresinin uzaması ve kan dökülmesidir. En kısa zamanda bu girişimin bastırılacağını düşünüyorum. Demokrasimizi güçlendirelim. Sivil hükümetler ne kadar başarısız olursa olsun darbe kabul edilemez" dedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika