Arkalarında El Kaide bayrağı ellerinde silah, İbrahim Gökçek’in mezarını tehdit ettiler

El Kaide bayrağı önünde kar maskesi, askeri kamuflaj ve otomatik tüfek bulunan bir çete, Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in cenazesini tehdit etti.

El Kaide bayrağı önünde kar maskesi, askeri kamuflaj ve otomatik tüfekle poz veren bir çete grubu, Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in cenazesini tehdit etti.

Grup Yorum üzerindeki baskıların sona ermesi talebiyle başlattığı ölüm orucuna 323 gün sonra ara vermişt. Hastanede hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in cenazesine yönelik tehditler sürüyor.

Kayseri Ülkü Ocakları'nın "cenazeyi çıkarıp yakma" tehdidinin ardından, bir grup çete El Kaide bayrağı önünde ellerinde otomatik tüfek ve askeri kamuflajla tehditler savurdu.

'BİR GECE GELİR GAZİ MAHALLESİ'NDE HESAP SORARIZ'

Çetenin paylaştığı videoda, Kayseri Ülkü Ocaklarının tehditlerine sahip çıkılırken şunlar söylendi:

"İbrahim Gökçek denen kafirin leşini vatan toprağı olan şehitler diyarı Kayseri’ye gömülmesine şiddetle karşı çıkmışt Kayseri Ülkü Ocakları.  Onun il başkanını sosyal medya aracılığıyla tehdit eden kansız grup bilsin ki ülkemizin 57’nci alayı olan Ülkü Ocakları’nın ve onun herhangi bir bireyinin kılına zarar gelirse sizde hayali olan namlular bizde cayır cayır çalışır. Devletimizin askerine, polisine olan inancımız tamdır. Nefs-i müdafaa olursa Kayseri Ülkü Ocakları Başkanı’nın görünmeyen orduları, kardeşleri var. Bir gece gelir Gazi Mahallesi’nde, Irak’ta, Rakka’da her neredeyseniz orada hesap sorulur. Allah Türk devletini ve milletini var etsin."

CENAZEDEN BU YANA TEHDİT VE SALDIRILAR SÜRÜYOR

İbrahim Gökçek’in hayatını kaybetmesinin ardından Gazi Mahallesi'nde yapılan anmaya polis saldırmış, aralarına avukatların da olduğu çok sayıda kişi gözaltına alınmıştı. Cenazenin memleketi Kayseri’ye defnedilmesinin üzerine Kayseri Ülkü Ocakları gece yarısı yol kesip cenazeye saldırı tehdidinde bulunulmuştu.

"Kafalarını başlarından ayıracağız" tehdidinde bulunan Kayseri Ülkü Ocakları İl Başkanı Serdar Turan da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından görevden alınmış, Ülkü Ocakları kapatılmıştı.

[caption id="attachment_164137" align="alignleft" width="1000"] El Kaide bayrağı önünde kar maskesi, askeri kamuflaj ve otomatik tüfekle poz veren bir çete grubu, Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek'in cenazesini tehdit etti.[/caption]

Son Dakika Haberleri