Ekranlara hüzünlü veda: Baraj'a yolun sonu gözüktü!

Fox TV ekranlarından seyircisi ile buluşan Baraj dizisinde önemli bir karar alındı. Dizinin final tarihi resmen açıklandı.

Pandemiden dolayı uzun bir ara veren dizi, Eylül ayında yeniden ekranlara dönmüştü. Fakat dizi uzun bir ara verdiği için kemik izleyicisi farklı dizilere yönelmişti. İlk bölümleri her ne kadar beğenilmiş olsa bile uzun bir aradan sonra ekranlara gelen dizinin reytingleri istediğini elde edemedi. Dikkat çeken hikayesinin temelinde ise 1997 yılında çekilmiş olan 'Baraj' yapımında Türkan Şoray ile Tarık Akan güçlü isimler vardı. 

Biran Damla Yılmaz, Feyyaz Duman, Burak Yörük, Sumru Yavrucuk gibi birbirinden başarılı isimlerin yer aldığı dizide, heyecan ve aksiyon ise hiç bitmiyordu. Her bölümünde seyircisini kendine tekrar kazandıran dizinin final yapacağı ise resmen açıklandı. İşte Baraj dizisinin final yapacağı tarih!

Yayın hayatına ilk başladığında seyircilerin istediği akıcılıkta olmamasından dolayı dizinin reytingleri büyük bir çakılma yaşamıştı. Bunu fark eden yapım ise hemen dizinin akıcılığına ve anlatım diline müdahale etmiş ve dizi yeniden reytinglerdeki yerini almıştı. Heyecanın arttığı son bölümlerde seyirciler büyük bir şok içerisinde diziyi izliyordu.

Yasak Elma dizisine benzemesinden dolayı seyirciler Baraj dizisinden çok şikayet etmeye başlamıştı. Bunun üzerine FOX TV olaya müdahale etti ve dizinin 6 bölüm sonra yayından kaldırılacağını resmen duyurdu. 39. bölümüyle ekranlara veda edecek olan dizinin sezon finali yapma gibi bir durumu da yok.

Gizem Karaca'nın diziye dahil olmasının hemen arkasından dizide yaşanılan değişiklikler seyircide şok etkisi yaratmıştı. Dizinin 17. bölümünde katılan Karaca, diziyi iki yıl ileriye götürmüştü. Bu ileriye gidiş her ne kadar dizinin reytinglerine yansımış olsa bile son zamanlarda Yasak Elma dizisinin taklitleri olarak görülemeye başlayan dizi en sonunda final kararını aldı.

5e70cd76c03c0e02d06e0efb.jpgbaraj1.jpg

Medya