Artvin'de SOL Partililer darp edilerek gözaltına alındı!

Artvin'de  SOL Partililer darp edilerek gözaltına alındı!

Binasının önüne 'İstanbul Sözleşmesi' pankartı asılan SOL Parti Artvin İl Örgütü hakkında arama kararı verildi. İl örgütüne giden polisler Artvin İl Başkanı Sercan Dede ve beraberindeki 4 parti üyesini gözaltına aldı.

SOL Parti Artvin İl Örgütü binasının önüne AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın İstanbul Sözleşmesi'nin feshedilmesine yönelik kararını protesto etmek için "İstanbul Sözleşmesi Bizimdir" yazılı pankart asıldı.

Söz konusu pankartın ardından savcılık SOL Parti Artvin İl Örgütü hakkında arama ve pankarta el koyma kararı çıkardı. BirGün'de yer alan habere göre SOL Parti Artvin İl Örgütü, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Artvin Emniyet Müdürlüğü, savcılık kararı ile il binamızda arama yapmak ve pankarta el koymak istiyor” dedi.

"TEK ADAMA BOYUN EĞMEYECEĞİZ"

Polisin parti binasına gelmesinden kısa süre sonra SOL Parti Artvin İl Başkanı Sercan Dede, gözaltına alındı. Dede, 4 arkadaşıyla birlikte gözaltına alındığı sırada darp edildiğini kaydetti.

"PANKARTI ÜLKENİN HER SOKAĞINDA GÖRMEYE DEVAM EDECEKSİNİZ"

SOL Parti Genel Merkezi, Artvin'de yaşanan gelişmeler üzerine Twitter hesabından açıklama yaptı. Partinin resmi sosyal medya hesabından yapılan paylaşımlarda şu ifadeler yer aldı: "Artvin İl Binamız, İstanbul Sözleşmesi Bizim, pankartı nedeniyle savcılık kararıyla aranıyor. Şeriatçı azgın azınlığın talebiyle kadınların haklarını ve laikliği tümden yok etmeye çalışan iktidara karşı SOL Parti, sesini her yerde ve her koşulda yükseltmeye devam edecek. Polis, Artvin İl Başkanımız Sercan Dede ve 4 il yöneticimizi gözaltına aldı. Parti binamız baskın yaparak, pankartı almak isteyenler bilsin ki, o pankartı Artvin’de ve ülkenin her sokağında görmeye devam edeceksiniz"

NE OLMUŞTU?

Artvin’de İstanbul Sözleşmesi pankartı nedeniyle SOL Parti Borçka İlçe Başkanı Ömer Çatan’ın ardından SOL Parti Artvin İl Başkanı Sercan Dede de gözaltına alınmıştı.İl Başkanı Dede, Borçka İlçe Başkanı Ömer Çatan gibi Emniyet’teki işlemlerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika