Arya Sposa CEO’su Derya Demir; 2020 Yılının Trend Modellerini Anlattı

Arya Sposa CEO’su Derya Demir; 2020 Yılının Trend Modellerini Anlattı

Yeni evlenenlerin trendlerine Arya Sposa ceosu Derya Demir dikkat çekti.

Evlenmek isteyen kadınların hayallerini süsleyen gelinlik modellerini geleneksel çizgiden uzaklaşmadan modern dokunuşlarla tasarlayan Arya Sposa markasının kurucusu Derya Demir, 2020 sezonu’nun en çok tercih edilen gelinlik modellerini anlattı.

Gelinlik ve abiyede 30 yılı aşkın tecrübesiyle öncü firmalardan Adana’da 3, İstanbul’da 1 mağazası bulunan ve yeni mağazasının açılış hazırlıkları devam ediyorken, Amerika, Avrupa ve Ortadoğu ülkeleri başta olmak üzere tasarımlarını tüm dünyaya gelinlik ve abiyelerin ihracatını yapan Arya Sposa Ceosu Derya Demir, 2020 yılında en çok ihraç ettikleri ürünleri anlattı.

Bohem ve Vintage Tarzı Gelinlikler

Demir; “2020 sezonunun gelinlik modelleri arasında, uzun balon kollu gelinlik modelleri ile modern çizgilerle hazırlanmış nostaljik gelinlikler trend arasındaydı. Bohem ve vintage tarzı gelinliklerde kullanılan balon kol detayı, 2020 sezonunda da ilgi gören modellerden birisi oldu. 1980’li yılları anımsatan balon kol gelinliklerdeki 3 boyutlu çiçek detayları ile geleneksel detaylarla, modern bir görünüm elde etmekte gelinlerimizin trendleri arasındaydı.

Özgürlük Ruhunu Yansıtan Bohem Gelinlik

Özgür ruhlu kadınları yansıtan gelinliklerde, düşük omuz, salaş, asimetrik kesimler, etnik desenler gibi tasarımlarla hazırlanan gelinlikler bohem gelinlerin bu yıl en çok tercihi olan modeller arasındaydı. Zarifliğin simgesi olarak tanımlanan dantel kumaş gelinlikler, bu yıl da gelinlerin en çok tercih ettiği modellerden oldu. 2020 gelinlik sezonunda da vazgeçilmez bir detay olarak kullanılmaya devam etti. Dantel kumaşlar olan çeşitlilik ve farklı modellerle kullanılabilme imkanı nedeniyle tercih alanları fazla olan bir kumaştır. Kusursuz ve göz alıcı bir görünüme sahip olmak isteyen gelinler için dantel ile hazırlanan gelinlikler öne çıktı.

Kadın