Asgari ücret, aile sigortası... İşte CHP'nin seçim vaatleri

Asgari ücret, aile sigortası... İşte CHP'nin seçim vaatleri

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hazırlanması talimatını verdiği seçim bildirgesinde taşeron işçilerin kadrolu yapılması vaadi de seçim bildirgesinde yerini alırken, kamuda çalışan taşeronlara kadro vaat ediliyor.Habertürk’ten...

 CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hazırlanması talimatını verdiği seçim bildirgesinde taşeron işçilerin kadrolu yapılması vaadi de seçim bildirgesinde yerini alırken, kamuda çalışan taşeronlara kadro vaat ediliyor.Habertürk’ten Düzgün Karadaş’ın haberine göre, 
ASGARİ ÜCRET 
Kesin rakam netleşmemekle birlikte asgari ücretin net olarak 2 bin 200 liraya çıkarılacağı vaadiyle seçmenin karşısına çıkması bekleniyor. CHP, asgari ücretin, her yıl, enflasyon farkı ve ekonomik iyileşmeye bağlı olarak artırılacağı sözünü de verecek.
KADRO SÖZÜ
Tüm taşeron işçilerin kadrolu yapılması vaadi de seçim bildirgesinde yerini alacak. CHP, kamuda çalışan taşeronlara kadro vaat edecek.
AİLE SİGORTASI
Aile sigortası uygulamasıyla mevcut sosyal yardımları iki katına çıkarmayı planlayan CHP’nin, aile sigortası kapsamında hiçbir hanenin gelirinin bin liranın altına düşmeyeceği vaadinde bulunacağı öğrenildi.
ÇİFTÇİYE MAZOT
Geçici tarım işçilerinin sosyal güvenliği devlet tarafından sağlanacak. Çiftçi mazotu 2.50 TL’ye satın alacak.Orman köylülerinin Genel Sağlık Sigortası primleri karşılanacak.
ÜNİVERSİTELİYE BURS
Maddi sıkıntıda olan üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim bursu verilecek. İhtiyacı olan tüm gençlere, ücretsiz yurt ve ulaşım imkânı sağlanacak.
İNTİBAK YASASI
Emekliler, ramazan ve kurban bayramlarında birer maaş ikramiye alacak. Emeklilerden muayene ve ilaç katılım payı alınmayacak. Emekliler arasındaki eşitsizliği giderecek İntibak Yasası derhal çıkarılacak.
KREDİ FAİZLERİ MÜJDESİ
Kredi kartı ve tüketici kredisi borçlarında faizlerin yüzde 80’inin silinmesine dönük düzenleme yapılacak.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika