Askerlik yapmamak için kendini Meksika'da işçi gibi gösteren Serdar Ortaç: Azerbaycan için gerekirse askere giderim

Askerlik yapmamak için kendini Meksika'da işçi gibi gösteren Serdar Ortaç: Azerbaycan için gerekirse askere giderim

Şarkıcı Serdar Ortaç, "Azerbaycan için gerekirse askere gider misiniz?" sorusuna "Bana görev gelirse tabii ki yaparım. Ama bana gelene kadar Azerbaycan kendi askeriyle koruyor vatandaşını" diye yanıt verdi.

Şarkıcı Serdar Ortaç, Azerbaycan ve Ermenistan arasında yaşanan çatışmalar hakkında olarak bazı açıklamalarda bulundu. Türkiye gazetesinin haberine göre, "Askerin varsa askerinle savaşırsın, sivillerin üzerine füze atmazsın. Ermeni halkına bir sözüm yok ama başlarındaki adam ruh hastası" diyen Ortaç, "Azerbaycan için gerekirse askere gider misiniz?" sorusuna Ortaç, "Bana görev gelirse tabii ki yaparım. Ama bana gelene kadar Azerbaycan kendi askeriyle koruyor vatandaşını" diye yanıt verdi.

ASKERLİĞİNİ BEDELLİ OLARAK YAPTI

Askerlik yapmamak için kendini Meksika'da işçi gibi gösteren Ortaç, askerlikten kaçmak için çifte pasaport kullanması gerekçesiyle 61 gün Mamak Askeri Cezaevi'nde yatmıştı. Hapisten çıkan Ortaç, daha sonra askerliğini Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı 178. Piyade Er Eğitim Alayı'nda bedelli olarak yaptı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Yaşam