Askerlik yapmayan Sedat Peker için topçu birliğinde yürüyüş kararı

'Gizli ordu' iddiası organize suç örgütü elebaşısı Sedat Peker için yürüyüş kararı görüntülerini gündeme getirdi. Görüntülerde bir grup

'Gizli ordu' iddiası organize suç örgütü elebaşısı Sedat Peker için yürüyüş kararı görüntülerini gündeme getirdi. Görüntülerde bir grup asker "Devler gelir devler gider tek dev kalır Sedat Peker" diye yürüyüş kararı okuyor.

Tele1 programcısı ve Korkusuz yazarı Can Ataklı, “İki füze sistemi arasındaki fark” başlıklı yazısında, yeni askerlik sistemini değerlendirerek, “Benim tahminim, bir takım gizli operasyonlar için direkt saraya bağlı gizli bir ordunun kurulduğudur.” iddiasında bulundu. 'Gizli ordu' iddiası, askerlik yapmayan organize suç örgütü elebaşısı Sedat Peker için 2 yıl önce ortaya çıkan bu "yürüyüş kararı"nı gündeme getirdi.

2017 yılında çekilen bu görüntülerde Topçu birliğindeki bir grup asker, çavuşlarının eşliğinde "Devler gelir devler gider tek dev kalır Sedat Peker" diye yürüyüş kararı okuyor. Türk ordusundaki bir işbirlikçisini kullanarak kendi reklamını yapan organize suç örgütü elebaşısı Sedat Peker, çürük raporu alarak askerlik yapmamıştı.

İşte Can Ataklı'nın o yazısı: