‘Asla ve kat’â binmeyeceğim’ demişti… Ahmet Hakan o sözünü unuttu!

‘Asla ve kat’â binmeyeceğim’ demişti… Ahmet Hakan o sözünü unuttu!

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bosna Hersek ziyaretinde Cumhurbaşkanlığı uçağında yer aldı.

Hürriyet Gazetesi yazarı Ahmet Hakan, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Bosna Hersek ziyaretinde Cumhurbaşkanlığı uçağında yer aldı. Hakan, 16 Ocak 2016 tarihinde "Tayyip Erdoğan’ın ya da Ahmet Davutoğlu’nun uçağına asla ve kat'â binmeyeceğim" demişti.

Erdoğan, Güneydoğu Avrupa İşbirliği Süreci Zirve Toplantısı'na katılmak üzere 8-9 Temmuz'da Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'ya ziyarette bulundu. Bu ziyarette Erdoğan'ın ziyaretlerine eşlik etmek üzere hükümete yakın medyadan da gazeteciler katıldı. 16 Ocak 2016 tarihinde Hürriyet'te yayımlanan yazısında, "Tayyip Erdoğan’ın ya da Ahmet Davutoğlu’nun uçağına asla ve kat'â binmeyeceğim" diyen Ahmet Hakan da uçak yolculuğunda Erdoğan'a eşlik etti.

Geçen hafta sağlık sorunlarından dolayı Erdoğan'ın uçağına binememişti

Ahmet Hakan, Erdoğan'ın geçen hafta ziyaret gerçekleştirdiği Japonya'daki G-20 Liderler Zirvesi yolculuğuna sağlık sorunlarını gerekçe göstererek katılmamıştı.