• Asus TUF Gaming oyuncu monitörlerini sergiledi

  Asus, Çok Düşük Hareket Bulanıklığı Senkronizasyonu (ELMB Sync) teknolojisine sahip VG32VQ, VG27AQ ve VG27BQ adlı üç yeni TUF Gaming monitör duyurdu. Firmaya özgü yeni nesil bir teknoloji olan ELMB Sync, adaptive-sync özelliğini hareket bulanıklığını azaltma ile birlikte kullanarak net, akıcı ve pürüzsüz hareketli görüntüler sunuyor.

  Asus TUF Gaming oyuncu monitörlerini sergiledi. ELMB Sync teknolojisine sahip ekranlar, sevilen oyunlarda 85 FPS’nin üzerine çıkabilen ekran kartlarıyla birlikte kullanıldığında en iyi sonuçları veriyor. Adaptive-sync özelliğinde yenileme hızı değişken olduğundan, ELMB Sync tarafından kullanılan siyah kare ekleme tekniğinin verimliliği de etkin kare hızına bağlı oluyor.

  Asus TUF Gaming VG32VQ özellikleri

  TUF Gaming VG32VQ, 1800R kavisli ve 16:9 geniş en boy oranlı 31,5 inç paneliyle oyunlarla daha uyumlu, büyük ve etkileyici bir monitör. 2560 x 1440 çözünürlükteki VG32VQ, VA (Vertical Alignment) LCD teknolojisinden yararlanan bir panele sahip.

  Asus TUF Gaming

  Bu teknoloji, TN panellere göre çok daha geniş izleme açıları ve yüksek kontrast oranı sunuyor. FreeSync sayesinde 48 Hz ile 144 Hz arasında değişen yenileme hızlarına kavuşan oyuncular, sürekli 48 FPS performans sunabilen ekran kartlarıyla bu özelliğin avantajlarını yaşayabilecek. Günümüzde üst seviye modellerin yanı sıra orta seviye GPU’lar dahi bu performansı kolaylıkla sergileyebiliyor.

  TUF Gaming VG27AQ özellikleri

  2560 x 1440 çözünürlüklü 27 inç IPS panele ve G-SYNC uyum sertifikasına sahip olan TUF Gaming VG27AQ, 109 ppi ile boyut ve görüntü netliği arasında rahat bir denge sunuyor. IPS panelin 178° geniş izleme açıları, renklerin tam karşıdan bakılmadığında bile %99 sRGB renk alanı ile görüntü kalitesinden ödün vermeden doğru görünmesini sağlıyor. DisplayPort bağlantısıyla kullanıldığında monitörün yenileme hızı 48 Hz ile 165 Hz (hız aşırtma) arasında değişebiliyor.

  En ucuz SUV modelleri Eylül 2019

  Görüntü kalitesi ile gecikme hızını dengeli bir şekilde sunmak her zaman zor bir iş olmuştur. Ancak TUF Gaming VG27AQ, 165 Hz yenileme hızıyla çalışırken bunu en iyi şekilde yapıyor.

  TUF Gaming VG27BQ özellikleri

  TN panellerin izleme açıları genellikle IPS veya VA panellere göre daha dar olarak kabul edilse de bu türün kendine özgü bir avantajı var. Bu panellerdeki pikseller bir milisaniye içinde renk değiştirebiliyor, bu da hızlı görüntülerde bulanıklığı önemli ölçüde azaltıyor. Bu özellik, yeni nesil ELMB Sync teknolojisiyle bir araya geldiğinde hızlı bir oyuncu monitörü için ideal bir deneyim sunuyor. Bu iki bileşen, TUF Gaming VG27BQ’nun temelini oluşturuyor.

  Asus TUF Gaming

  VG27BQ, IPS panelli kardeşi ile aynı temel özellikleri paylaşıyor. Bu modelde de 2560 x 1440 çözünürlüklü 27 inç panel; ELMB Sync teknolojisi ve 48 Hz ile 165 Hz arasında değişebilen yenileme hızı bulunuyor. TN panelin 0,4 ms tepki süresi, ELMB Sync ile birlikte hareketli görüntülerdeki netliği bir üst seviyeye taşıyor.

  0,4 ms’lik son derece düşük tepki süresi ve hareket bulanıklığını büyük ölçüde azaltmasıyla TUF Gaming VG27BQ, turnuva oyuncularının ilk tercihi olacak.