Atanmış vekil rektör Naci İnci'nin dersini iptal ettiği Can Candan: Dersimi vermeye devam edeceğim

Atanmış vekil rektör Naci İnci'nin dersini iptal ettiği Can Candan: Dersimi vermeye devam edeceğim

Melih Bulu'nun görevden alınmasının ardından Boğaziçi'ne vekil rektör Naci İnci, Boğaziçi eylemleri sırasında önplana çıkan akademisyenlerden Can Candan'ın dersini iptal etmişti. Candan, "Her zamanki gibi dersi vermeye devam edeceğim" dedi.

Boğaziçi Üniversitesi’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla rektör olarak atanan Melih Bulu, öğrencilerin ve akademisyenlerin protestoları sonucu yine Erdoğan’ın kararıyla görevden alınmak zorunda kalındı. Yerine ise rektör yardımcılığını kabul eden Naci İnci vekil rektör olarak atandı.

Atanmış vekil rektör Naci İnci’nin ilk icraatı, Melih Bulu protestolarında önplana çıkan akademisyenlerden Can Candan’ın derslerini iptal etmek oldu. Öğrenciler ve akademisyenler bu karara tepki gösterdi.

"Her zaman olduğu gibi derslerimi vereceğim"

Can Candan ise sosyal medyadan bir açıklama yaparak, „Sonbahar döneminde Boğaziçi Üniversitesi’nde her zaman olduğu gibi FA498 Belgesel Sinema (tarih ve kuram) ve FA350 Film Projesi (film çalışmaları/film üretimi) derslerimi vereceğim. Öğrencilerime duyurulur“ dedi ve #KabulEtmiyoruzVazgeçmiyoruz etiketini paylaştı.

ekran-resmi-2021-07-19-16-13-55.png

"Seçilmiş bölüm başkanı, seçilmiş dekan, seçilmiş rektör onayıyla geldim, ancak öyle giderim"

Daha sonra bir açıklama daha yapan Candan, „Bu yazdıklarım kafa karışıklığına yol açmış... 2007'de Boğaziçi'ne gelişim seçilmiş bölüm başkanı, seçilmiş dekan, seçilmiş rektör onayı ile oldu. Gidişim de ancak seçilmiş bölüm başkanı, seçilmiş fakülte dekanı ve seçilmiş rektör imzalı kararlar sonucu olabilir“ dedi.

ekran-resmi-2021-07-19-16-14-02.png

Önceki ve Sonraki Haberler
Eğitim