Atatürk büstüne saldıran sanığın cezası belli oldu!

Atatürk büstüne saldıran sanığın cezası belli oldu!

Adana'da 3 okuldaki Atatürk büstüne silahla ateş edip molotof kokteyli attığı; gerekçesiyle yargılanan sanığa 18 yıl 8 ay hapis cezası verildi.

Adana'da 3 okuldaki Atatürk büstüne silahla ateş edip molotof kokteyli attığı; gerekçesiyle yargılanan sanığa 18 yıl 8 ay hapis cezası verildi. atatürk büst

Adana 12. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Ali Balduz ve avukatı katıldı. Esas hakkındaki değerlendirmesi alınan cumhuriyet savcısı, sanığın 2017 yılında 2 okuldaki Atatürk büstüne silahla ateş ettiğini ve olay yerini gösteren kamera kayıtlarıyla suçunun sabit olduğunu belirtti. Savcı, bu durumun dikkate alınarak sanığın üzerine atılı 'silahlı terör örgütüne üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek', 'tehlikeli maddeleri izinsiz olarak bulundurma veya el değiştirme', atatürk büst

'Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun'a muhalefet' ve 'Atatürk'ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veya kabrini kırma veya bozma' suçlarından cezalandırılmasına karar verilmesi yönünde görüş sundu.

79 YIL HAPİS İSTENMİŞTİ

Esas hakkındaki mütalaaya karşı söz hakkı verilen sanık Balduz, suçlamaları reddederek tahliyesini ve beraatini talep etti. Mahkeme heyeti, Balduz'u dört suçtan 18 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırdı.

Adana'da 2017 yılında Dumlupınar mahallesinde bulunan Kanuni İlköğretim Okulu'nun bahçesindeki Atatürk büstüne molotof kokteyli, Meydan mahallesindeki Cumhuriyet Ortaokulu ve Cumhuriyet Anaokulu bahçesindeki büstlere de silahla ateş ettiği iddiasıyla tutuklanan Ali Balduz hakkında 79 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.

AKP’nin 18 Mart saygısızlığı! ‘Çavuşun adı neydi yav’

Önceki ve Sonraki Haberler
Son Dakika