Atatürk düşmanı Tezcan’a, Burhan Kuzu bile isyan etti

Atatürk düşmanı Tezcan’a, Burhan Kuzu bile isyan etti

Atatürk düşmanı Fatih Tezcan'ın Cumhuriyet Bayramı'nda yandaş Yeni Şafak gazetesinde bulunan bir reklam üzerinden Atatürk'ü hedef almasına AKP'li Burhan...

Atatürk düşmanı Fatih Tezcan'ın Cumhuriyet Bayramı'nda yandaş Yeni Şafak gazetesinde bulunan bir reklam üzerinden Atatürk'ü hedef almasına AKP'li Burhan Kuzu tepki göstererek, 'soruşturmanın başlatılması' için çağrıda bulundu.

Daha önce de Atatürk’e hakaret ettiği paylaşımları büyük tepki çeken Tezcan, bu sefer de İktidara yakın Yeni Şafak gazetesinde bulunan bir reklama tepki göstermişti.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da olaya tepki olarak 'Fatih Tezcan tutuklansın' etiketi açıldı. Kullanıcılar, Fatih Tezcan'ın Atatürk ile ilgili sözleri nedeniyle tutuklaması gerektiğini ifade etti. Etiket Twitter'da yükselen konular arasında yer buluyor.

Tezcan'a tepki gösterenlerden biri de AKP'li Burhan Kuzu. Kuzu, Fatih Tezcan hakkında 'gerekli soruşturmanın başlatılması' için çağrıda bulundu.

İYİ Parti'li Mehmet Aslan da Tezcan'ın paylaşımına ilişkin "Bu vatan haini şerefsizi ya tutuklarsınız ya da çöplükten toplarsınız!" ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU ?

Yeni Şafak’ın sür manşetinde Atatürk’lü 29 Ekim reklamının bulunmasına tepki gösteren Tezcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullanmıştı:

“‘Cumhuriyet’i getiriyorum’ yalanıyla başa geçtikten sonra Devlet ve Millet düşmanlarına verdiği sözlerin gereği olarak 15 sene Cumhur’dan kaçan, Millet’in Egemenliği’nden rakı bardaklarına sığınan bir İslâm Düşmanını, 3 kuruş için tepenize oturtmaya değer miydi...”