Atatürk Havalimanı’nda ’şüpheli paket’ paniği

Atatürk Havalimanı’nda ’şüpheli paket’ paniği

Atatürk Havalimanı’nda unutulan bir koli "bomba" paniğine neden oldu. Olay yerine gelen bomba imha ekipleri kontrollü patlama gerçekleştirdi. Kolinin çinden dini kitaplar çıktı.

Atatürk Havalimanı’nda yolcunun unuttuğu koli kısa süreli paniğe neden oldu. Fünye ile patlatılan kolinin içinden kitap çıktı. Atatürk Havalimanı Dış hatlar gidiş katında bir kadın yolcunun unuttuğu koli, polisleri alarma geçirdi.

Kolinin çevresinde güvenlik önlemi alan polis, dış hatlar gidiş katına giden yolu trafiğe kapattı. Yolcuları kolinin çevresinden uzaklaştıran yetkililer, bomba imha uzmanına haber verdi.

Kısa bir süre sonra olay yerine gelen bomba imha uzmanı, özel kıyafetlerini giyerek koliyi fünye ile patlattı. Kolinin patlatılmasından önce polis memurları “Kontrollü Patlama“ diye bağırarak yolcuların panik yaşamasını önlemeye çalıştı.

’DİNİ KİTAPLAR ÇIKTI’
Patlamanın ardından polis memurları unutulan koliyi inceledi. İncelemenin sonunda kolinin içinde dini kitaplar olduğunu ortaya çıktı. Kolinin, fünye ile patlatılmasının ardından dış hatlar gidiş katına giden yol trafiğe açıldı.

   

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem