Atatürk, İnönü ve muhalefete hakaret eden belediye çalışanı için ne yapılacak?

Atatürk, İnönü ve muhalefete hakaret eden belediye çalışanı için ne yapılacak?

Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ORTUR A.Ş. çalışanı olduğu iddia edilen Abdulkadir Çalık'ın sosyal medya paylaşımları tepki çekti. Belediyeden henüz bir açıklama gelmedi.

 

Ülkenin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşını isim vermeden hedef alan ve aralarında Kurtuluş Savaşı kahramanı İsmet İnönü, eski Başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İyi Partili milletvekilleri ve CHP'li belediye başkanlarının da bulunduğu bir çok kişiye hakaret içerikli paylaşımlarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ORTUR A.Ş. çalışanı olduğu iddia edilen Abdulkadir Çalık, gelen tepkiler üzerine sosyal medya hesaplarını askıya aldı. Gazeteci Mustafa Hoş, "Abdülkadir Çalık... Ordu Büyükşehir Belediyesi sosyal tesislerden sorumlu. Sosyal medya paylaşımlarında CHP, İYİ PArti, Atatürk, İnönü’ye küfür ve hakaret ediyor... Abdülkadir Çalık sosyal medya hesaplarını kapattı ölü taklidi yapıyor...Bakalım Ordu Belediyesi ne yapacak?" diyerek Çalık'ın paylaşımlarına tepki gösterdi.

CHP'Lİ VEKİLDEN TEPKİ

CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Çalık'ın paylaşımları nedeniyle Ordu Büyükşehir Beldiye Başkanı Hilmi Güler'e tepki gösterdi. Adıgüzel, "Büyükşehir belediye başkanı Sn.Hilmi Güler, bu meczupları bulmak için çok mu arıyorsunuz. Size sürekli dediğimiz gibi içerden operasyon yiyorsunuz. Bizler her türlü siyasi mücadeleyi Ordululuk hukukunu boznadan yaparız. Ama kardeşlik hukukunu bozan, toplumda kin ve düşmanlık tohumları ekmek için özel seçilmiş bu ajan provokatör psikopatlar icin gereğini derhal yapmanızı bekliyor bu toplum.." diyerek hem paylaşımlara tepki gösterdi hem de Güler'i gereğini yapması için göreve çağırdı.

Çalık'ın yaptığı çirkin paylaşımlardan bazıları şöyle:

 

Etiketler :