Atatürk Orman Çiftliği talan ediliyor: 'İhanetin ihalesi yapılamaz'

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Atarüek Orman Çiftliği’yle ilgili yaptığı açıklamada, “Atatürk Orman Çiftliği talan...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Atarüek Orman Çiftliği’yle ilgili yaptığı açıklamada, “Atatürk Orman Çiftliği talan ediliyor” dedi.

Sosyal Medya hesabı twitter üzerinden sözlü açıklama yapan, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Atatürk Orman Çiftliği’nin son durumu hakkında konuştu.

CHP’li Sarıbal, “Özel kanunla korunan Atatürk Orman Çiftliği'nin 55 bin dekarlık alanı, sürekli üzerinde başkalaştırma yapılarak yok edilmeye çalışılıyor. Bugün bu alan yarıya inmiş durumda. Kalan yarısı da TOKİ eliyle yok edilmek isteniyor. Yasaya göre Atatürk Orman Çiftliği arazisine bir çivi bile çakılamaz. Atatürk Orman Çiftliği 82 milyonundur. İhanetin ihalesi yapılamaz. Bu ihale derhal iptal edilsin. Daha önce el konulan arazileri Atatürk Orman Çiftliği'ne iade edilmeli. Atatürk Orman Çiftliği özgürlüktür demokrasidir, sanattır, kültürdür, dayanışmadır” ifadelerini kullandı.

Politika