Atatürk Orman Çiftliği'nde yangın: 1 gözaltı

Atatürk Orman Çiftliği'nde yangın: 1 gözaltı

Ankara'da Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisinde yangın çıktı. Yangına ilişkin 1 kişi gözaltına alındı.

Çankaya'daki Atatürk Orman Çiftliği arazisinde öğle saatlerinde yangın çıktı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Ekipler, yangının söndürülmesi için çalışma başlattı. Yükselen dumanlar Eskişehir yolunda sürücülere zor anlar yaşattı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da olay yerine giderek, çalışmaları takip etti. Yavaş burada yaptığı açıklamada, "Yangını bir kişi çıkarmış. Aldığım bilgiye göre o şahıs güvenlik güçleri tarafından gözaltına alındı" dedi. Ekiplerin yangına müdahalesi sürüyor.

"Bu bir vehamet"

Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, müdahalenin yetersizliğine tepki gösterdi. Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan Candan, "Atatürk Orman Çiftliği yangınına havadan müdahale edecek bir helikopter yoksa, saatlerdir refüj açılamadığı için içeriye itfaiye giremiyorsa, sadece meczup yaktı denilemez. Bu bir vehamet. Yollarla parçalanırken, parçaladığınız AOÇ bütünlüğü dediğimiz tam da buydu. Ekolojik bütünlük parçalanıyor, yangına müdahale edilecek orman yoluna geçilemiyor...Sonra da yolu Ankaralıların konforu için yapılıyor deniliyor... Söz konusu Atatürk Orman Çiftliği ise konfor lafı güzaftır..." ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem