Atatürk Orman Çiftliği'nin kiralanması meclis'te kabul edildi

Atatürk Orman Çiftliği'nin kiralanması meclis'te kabul edildi

Konu ile ilgili T24'den Hülya Karabağlı'ya konuşan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, ''Atatürk Orman Çiftliğinin 1925 yılında yaklaşık 55.540 dekar olan arazisinin mahkeme kararıyla satılan veya devredilen 43 dekarlık kısmı...

Konu ile ilgili T24'den Hülya Karabağlı'ya konuşan CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, ''Atatürk Orman Çiftliğinin 1925 yılında yaklaşık 55.540 dekar olan arazisinin mahkeme kararıyla satılan veya devredilen 43 dekarlık kısmı hariç 22.240 dekarının devir ve satış yoluyla elden çıkarılması sonucu 2015 yılı sonunda 33.250 dekara gerilediğini görüyoruz'' dedi.

''AOÇ MADDESİ BİR SUÇTUR''
CHP İzmir Milletvekili Zekirya Temizel, teklifin, ''AOÇ'nin belli bir arazisinin belediyeye bedelsiz tahsis edilmesi ve üçüncü kişilere kiraya verilmesi'' maddesiyle getirilen düzenlemeye “ Bu bir suçtur, bu suçu yasal hale getirmek de suçtur" dedi.  Gençlik döneminde Orman Çiftliği denildiği zaman Orman Çiftliği sütünü hatırladıklarını anlatan Temizel, “Her sabah getirilip büfelerin önüne bırakılan, yarımşar kiloluk veya 250 gramlık kırmızı kapaklı etiketleri olan taze süt 35 kuruştu. Artık o sütü içemiyorsunuz'' diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem