Atatürk’ün mesajı okurken Emre Kongar, gözyaşlarına tutamadı

Atatürk’ün mesajı okurken duygulanan Prof. Dr. Emre Kongar, gözyaşlarına hakim olamadı.18 Dakika programında, güne damgasını vuran haberler yorumlanırken, Avustralya ve Yeni Zelanda Devlet Başkanlarının AKP'li Cumhurbaşkanı...

Atatürk’ün mesajı okurken duygulanan Prof. Dr. Emre Kongar, gözyaşlarına hakim olamadı.

18 Dakika programında, güne damgasını vuran haberler yorumlanırken, Avustralya ve Yeni Zelanda Devlet Başkanlarının AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çanakkale Savaşının 104. Yıldönümü Töreni’nde kullandığı, "Dedeleriniz geldiler, kimi ayakta kimi tabutta döndüler. sizleri de dedeleriniz gibi uğurlayacağımızdan şüpheniz olmasın" ifadelerine tepki göstermesine yer verildi.

18 Dakika programı yorumcusu Prof. Dr. Emre Kongar, Erdoğan’ın açıklamalarına dünyadan gelen tepkilere karşı Atatürk’ün 18 Mart Çanakkale Zaferi’nden sonra Avustralya’ya mesajını hatırlatmak istedi.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk Çanakkale Savaşı’ndan sonra hayatını kaybeden Avustralyalı'ların annelerine hitaben kendi el yazısıyla yazdığı yazıda "Onlar, bu topraklarda canlarını verdikten sonra artık bizim de evlatlarımızdır" demişti.

Kongar, işte Atatürk’ün bu mesajını okurken duygulanarak ağladı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika