Avene güneş ürünleri ile tam kapsamlı koruma!

Avene güneş ürünleri ile tam kapsamlı koruma!

Baharın gelmesiyle güneş cilde etki etmeye başladı. Hepimizin bildiği gibi güneş D vitamini acısından büyük fayda sağlar.

Baharın gelmesiyle güneş cilde etki etmeye başladı. Hepimizin bildiği gibi güneş D vitamini acısından büyük fayda sağlar. Fakat uzun süre korumadan güneşte kalmak çeşitli cilt problemlerine de zemin hazırlar. Güneşin yararlarından faydalanıp zararlarına karşı nasıl önlem alınır? Sizin için araştırdık.

Dermatologlar, uzmanlar ve estetisyenler güneşin zararlı ışınlarına karşı alınabilecek en faydalı önlemin güneş kremi kullanımı olduğu söylüyor. Etkili bir sonuç için cilt yapısına uygun güneş kremi kullanılmasının da son derece önemli olduğu vurgulanıyor. Çünkü her cilt birbirinden farklıdır. Bazı ciltler leke, bazı ciltler akne, bazı ciltler ise hassasiyet ve kızarıklık gibi cilt problemleriyle karşı karşıya gelir. Cildi korumak kadar ihtiyaç duyduğu bakımı tamamlamakta son derece önem taşır. Her cilt tipi için özel olarak geliştirilen Avene güneş kremi cildinizi korurken cilt problemlerine karşı önlem alır.

Cilt Tipine Göre Güneş Kremi Önerileri

Evet! Güneş kremi kullanılmasının cilde ne kadar fayda sağladığı konusunda hepimiz bilinçlendik. Ancak eksik olduğumuz bir konuyu da dile getirmek istedik. Yüzlerce markanın güneş kremi olduğunu biliyoruz. Peki cildimize en doğru güneş ürününü nasıl tespit edebiliriz? Gelin birlikte inceleyelim.

  • Yağlı ciltler, ince yapılı ve yağsız güneş kremi tercih etmelidir.
  • Kuru ciltler, nemlendirici etkisi yüksek koruyucu kullanmalıdır.
  • Hassas ciltler, yatıştırıcı, nemlendirici ve cilt bariyerini güçlendirici güneş koruyucu seçmelidir.
  • Normal ciltler ise tüm ciltlerin kullanımına uygun güneş kremlerini gönül rahatlığı ile kullanabilir.

Karma ve yağlı ciltler her zaman daha özel bir bakıma ihtiyaç duyar. Çünkü bu cilt tipinde siyah nokta, akne, parlama ve gözenek gibi birden fazla cilt problemi gözlemlenir. Cildin doğal yapısını korumak ve cilt problemlerini gidermek için ürünler son derece titiz seçilmelidir. Bizimde bu cilt tipine özel harika bir güneş önerimiz var!

Avene Fluide Dry Touch SPF50+

Karma ve yağlı ciltler için özel olarak geliştirilen bu ürün, yüksek koruma faktörü ile cildi güneşin zararlı ışınlarına, çevresel faktörlere ve yaşlanma belirtilerine karşı koruma altına alır. Anti-enflamatuar özelliği sayesinde cildin sebum(yağ) seviyesini dengeleyerek mat bir görünüm kazandırır. Formülündeki termal su ciltteki hassasiyeti yatıştırarak nem seviyesini dengeler.

Paraben içermeyen suya dayanıklı formülü uzun süre koruma sağlar. Üründen yeterli miktarda almanızı sağlayan havasız pompa tasarımı sayesinde kullananlar tarafından da sıklıkla tercih edilmektedir. Sivilce, akne ve kızarıklık görünümünü gizlemeye yardımcı Avene Fluide Teinte SPF50+ renkli güneş kremi seçeneği de mevcuttur.

Avene Lait SPF50 Mineral Lotion mineral güneş koruyucu ise hassas ve aşırı hassas ciltler için kullanıma uygun olarak geliştirilmiştir. İçeriğindeki termal su hassasiyeti yatıştırır ve cilt bariyerini güçlendirme yardımcı olur.

Sizde cildinize uygun güneş kremlerini ve daha fazla ürün seçeneğini Dermokozmetika da bulabilir, fiyat avantajı ve hediye fırsatlarıyla sahip olabilirsiniz.

Önceki ve Sonraki Haberler
Sağlık