Avrupa Konseyi'nden Türkiye'ye 'demokrasi' çağrısı

Avrupa Konseyi'nden Türkiye'ye 'demokrasi' çağrısı

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkanı Anders Knape, Türkiye'deki 31 Mart Yerel Seçimleri'ne ilişkin yazılı bir açıklama yayınladı. Knape Türk yetkilileri 31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından 'seçmenlerin...

Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Başkanı Anders Knape, Türkiye'deki 31 Mart Yerel Seçimleri'ne ilişkin yazılı bir açıklama yayınladı. Knape Türk yetkilileri 31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından 'seçmenlerin kararına saygı duymaya' çağırdı.

31 Mart yerel seçimleri için gözlemci heyet gönderen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin başkanı Anders Knape, yayımladığı yazılı açıklamayla 31 Mart yerel seçimleri sonrasında “seçmenlerin kararına saygı duyulması” çağrısında bulundu.

Açıklamada çağrının, Güneydoğu Anadolu bölgesinde bazı seçilmişlere mazbatalarının verilmediği haberlerinin ardından yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, “Türk yetkililerine İstanbul’daki yerel seçim sonuçlarına ilişkin süreci en kısa zamanda tamamlamaları ve genel olarak seçmenler tarafından alınan kararları uygulamaları çağrısında bulunuyoruz” denildi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika