Avşar’ın sözlerine gönderme yapan yurttaş: Yemenin, içmenin sahtesini yaşıyoruz

Avşar’ın sözlerine gönderme yapan yurttaş: Yemenin, içmenin sahtesini yaşıyoruz

Kendine Muhabir isimli YouTube kanalının sokak röportajına konuşan yurttaş, Hülya Avşar’a gönderme yaparak, “Yemenin içmenin, yaşamanın sahtesini yaşıyoruz” dedi.

Kendine Muhabir isimli YouTube kanalının sokak röportajında bir yurttaşın söyledikleri sosyal medyada gündem oldu. “İnsanca yaşamak farklı aç olmamak farklı” diyen vatandaş “Halinden memnun olanlar da kölelikten memnun olanlar. Yemenin, içmenin, gezmeninin, hayatın sahtesini yaşıyoruz” diye konuştu.

 

“İnsanca yaşamak farklı aç olmamak farklı. 700 yıl boyunca padişahın kölesiydik. Tarhanayı kaynatıp içmeyi insanca yaşamak sanardık. Bilmediğimiz için bu coğrafyayı cennet sanıyoruz. Çünkü hiçbir yeri görmedik. Uçak parasına verecek paramız yok. Loru peynir sanıyoruz mozarellayı gravyeri yememişiz. Burada insanca yaşayan yok. Halinden memnun olanlar da kölelikten memnun olanlar. Bizim iq derecemiz 90. 89 ise gerizekalılık seviyesi. Hayatını somon yemeden geçiren insanlar var. İstiklal Marşı’nda hür doğdum hür yaşadım diyor ya yalan. Biz padişahın kulu ve malıydık. Namusumuz da onundu. Şimdi değişen hiçbir şey yok. Dolar 15 TL oldu. Biz Avrupa’nın hizmetçisiyiz. Gerekirse soğan ekmek yiyeceğiz diyorlar. Hanımları 25 bin dolarlık yesin diye ben soğan ekmek yemeyi kabul etmiyoruz. Yemenin içmenin gezmenin sahtesini yaşıyoruz. Herkes Müslüman Hz. Muhammed’in ölüm tarihini bilen bir Müslüman var mı?”

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem