‘Ayasofya, AKP’nin harekât üssü olmaya doğru hızla ilerliyor’

‘Ayasofya, AKP’nin harekât üssü olmaya doğru hızla ilerliyor’

"Dinci siyaset gösterisi alanına dönüşüyor. Dinden ve din sömürüsünden başka hemen hiçbir dayanağı kalmayan AKP iktidarı, işte bu yüzden bu eylemlere yol veriyor."

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, Ayasofya'nın dinci siyaset gösterisi alanına dönüştüğünü belirterek ''AKP'nin harekât üssü olmaya doğru hızla ilerliyor'' dedi.

Sözcü gazetesi yazarı Emin Çölaşan, "Ayasofya AKP'nin harekât üssü olmaya doğru hızla ilerliyor. Dinci siyaset gösterisi alanına dönüşüyor. Dinden ve din sömürüsünden başka hemen hiçbir dayanağı kalmayan AKP iktidarı, işte bu yüzden bu eylemlere yol veriyor." görüşünü savundu.

Çölaşan, "O kadar ki, Afganistan hükûmeti bile Türkiye'yi uyarıyor ve ülkesinin başına bela olan İslamcı terör örgütü Taliban konusunda dikkatli olmasını istemek zorunda kalıyor. Ayasofya'yı cami yapıp açtılar… Minbere elinde kılıçla Diyanet'in başkanını çıkardılar. Adam resmen, eski Osmanlı'da padişahların yaptığı gibi kılıç kuşanmıştı… Hutbeler okudu falan filan! Millî Savunma Bakanı ile üniformalı Kuvvet Komutanları da namaza durdular!" ifadesini kullandı. Yazının tamamı için tıklayın

İlgili Haberler
Önceki ve Sonraki Haberler
Politika