Aydın Doğan: Liderlik insanlara ana rahminde düşermiş, hakikaten de Tayyip Bey...

Aydın Doğan: Liderlik insanlara ana rahminde düşermiş, hakikaten de Tayyip Bey...

Doğan Holding ve Gümüşhane Sanayi ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Onursal BaşkanıAydın Doğan, “15 Temmuz gecesi arkadaşlarıma ilk verdiğim talimat; ''Şartlar ne olursa olsun mutlaka demokrasinin yanında olacağız. Bizim...

Doğan Holding ve Gümüşhane Sanayi ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Onursal BaşkanıAydın Doğan, “15 Temmuz gecesi arkadaşlarıma ilk verdiğim talimat; ''Şartlar ne olursa olsun mutlaka demokrasinin yanında olacağız. Bizim nefes borumuz demokrasidir. Bunun için ne yapıp yapıp hükümetin yanında olacağız’. Bütün arkadaşlarım bu talimatlarıma uydular'' dedi.

İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen Üst kurul ve Dayanışma Kurulu toplantısında konuşan Doğan Holding ve Gümüşhane Sanayi ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Onursal Başkanı Aydın Doğan, “15 Temmuz gecesi arkadaşlarıma ilk verdiğim talimat; ''Şartlar ne olursa olsun mutlaka demokrasinin yanında olacağız’ oldu'' dedi.

DHA'nın aktardığı habere göre, İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen Üst kurul ve Dayanışma Kurulu, 15 Temmuz darbesi, Gümüşhane ile ilgili teşvikler ve İstanbul’daki sivil toplum kuruluşlarına merkez yapımı konularında bir program etkinliği düzenlendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Beykoz Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıya; Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül ve Cihan Pektaş, AK Parti İstanbul Milletvekili Serap Yaşar, Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Doğan Holding ve Gümüşhane Sanayi ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Onursal Başkanı Aydın Doğan, İstanbul Gümüşhane Dernekler Federasyonu (GÜDEF) Genel Başkanı Tahsin Sögüt, Gümüşhane Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Akçay, GÜSİAD Başkanı Kenan Aydın, işadamı Metin Akagün, Gümüşhane ilçe belediye başkanları, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ve işadamlarının da aralarında bulunduğu çok sayıda davetli katıldı.

HÜKÜMETİN YANINDA OLACAĞIZ

Toplantı, 15 Temmuz Darbe girişiminin anlatıldığı belgesel ve Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından açılış konuşmalarıyla devam etti.

Doğan Holding ve Gümüşhane Sanayi ve İşadamları Derneği (GÜSİAD) Onursal Başkanı Aydın Doğan, toplantıda bulunmaktan çok mutlu olduğunu belirterek, “O kadar mutluyum ki buranın kokusu ve havası bir başka. Ben şöyle derdim ''Gümüşhane’de yıldızlar bile başka parlıyor. Kelkit’te gök bile daha mavi’ derdim. Hakikaten burada da o havayı hissetmeye başladım. Burası Gümüşhane kokuyor, hemşeri kokuyor, arkadaşlık kokuyor. 15 Temmuz gecesi gelişmeleri Bodrum’dan takip ettim. O gece arkadaşlarıma ilk verdiğim talimat; ''Şartlar ne olursa olsun mutlaka demokrasinin yanında olacağız. Bizim nefes borumuz demokrasidir. Zaten yayıncılık, demokrasi olmazsa olmaz. Bunun için ne yapıp yapıp hükümetin yanında olacağız’ oldu. Bütün arkadaşlarım bu talimatlarıma uydular'' diye konuştu.

Toplantı, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları ve sivil toplum örgütü temsilcilerinin 15 Temmuz darbe girişimi, Gümüşhane ile ilgili proje ve teşvikler ile ilgili konuşmaların ardından sona erdi.

TAYYİP BEY LİDERLİK VASFINI GÖSTERDİ

Aydın Doğan, “Tayyip Bey’in o cesur duruşu, ödün vermeyişi bunu kendisine de darbe sonrası telefonda söyledim. ''Eğer siz biraz tereddüt etseydiniz, biraz ödün verseydiniz, ülkemiz şimdi maceracıların elindeydi. Onun için büyük lidersiniz’ dedim. Liderlik böyle kritik zamanlarda belli olur. Meşhur bir laf vardır; ''Liderlik insanlara ana rahminde düşermiş’. Hakikaten de Tayyip Bey o gece liderlik vasfını gösterdi, en ufak bir tereddüt göstermedi. Biz de elimizden geldiği oranda yardımcı olduk. O da buna teşekkür etti. Onun için Cumhurbaşkanımızı kutlamalıyız. Büyük bir cesaret gösterdi. Her liderin kolay kolay vereceği karar değildi'' diye konuştu.

Önceki ve Sonraki Haberler
Otomotiv