Ayhan Bilgen: Kararı yüzümüze okuyan heyet tarihi bir iyilik yaparak...

Ayhan Bilgen: Kararı yüzümüze okuyan heyet tarihi bir iyilik yaparak...

Kars'ın seçilmiş Belediye Eş Başkanı Ayhan Bilgen'den açıklama geldi.

 

6 yıl sonra başlatılan 'Kobani eylemleri' soruşturmasında tutuklanan HDP'li Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen avukatları aracılığıyla kişisel sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulundu.

Tutuklama kararını kimin aldığını bilmediğini söyleyen Bilgen, "Kararı yüzümüze okuyan heyet tarihi bir iyilik yaparak Anayasa Mahkemesi kararını ve hukukun temel ilkelerini yok saydıklarını gayet açık bir biçimde göstermişlerdir" ifadesini kullandı. Bilgen'in sosyal medya hesabında yayımlanan mesajı şöyle: Herkese selamlar ve iyi pazarlar. Bizlere yaşatılan hukuksuzluk üzerine arayan, ziyaret eden, mesaj yayınlayan herkese teşekkür ederim. Şu bilinmelidir ki, Kars’taki hiçbir kazanım kaybedilmeyecek ve bu sahiplenme boşa gitmeyecektir.

Tutuklanma kararımızı kimin aldığını bilmiyorum ama kararı yüzümüze okuyan heyet tarihi bir iyilik yaparak Anayasa Mahkemesi kararını ve hukukun temel ilkelerini yok saydıklarını gayet açık bir biçimde göstermişlerdir. Demokrasi varmış gibi davranmalarındansa bu kadar açık bir hukuksuzluğa imza atılması, Türkiye demokrasisi açısından çok daha değerli bir farkındalık ve kazanıma vesile olacaktır.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika