Aykut Kocaman: Elenmeyi tercih ederim

Aykut Kocaman: Elenmeyi tercih ederim

Beşiktaş sahaya çıkmayacağı için oynanmayacak olan mücadele öncesi siyah beyazlı ekibin aldığı kararı değerlendiren Kocaman, "Güçlü bir karar, kolay bir şey değil. Büyük bir takımın sahaya çıkmaması ve bunu gerçekleştirmesi...

Beşiktaş sahaya çıkmayacağı için oynanmayacak olan mücadele öncesi siyah beyazlı ekibin aldığı kararı değerlendiren Kocaman, "Güçlü bir karar, kolay bir şey değil. Büyük bir takımın sahaya çıkmaması ve bunu gerçekleştirmesi kolay değil. Yanıldım, gelmediler. Bunun sonucunda henüz hakem kararı vermedi, daha zaman var. Turu bu şekilde geçmenin hiçbir sevindirici tarafı yok. Tura zaten yakın gözüküyorduk ama öbür taraftan her iki tarafın da kendince haklı olduğunu düşündüğüm yanları varken, kazanan tarafın yeşil zemin üzerinde sonuçlanması en büyük dileğimdi. Kaldığı yerden devam etmeli ve finale gidecek takım sahadan çıkmalı demiştim. Bu beni çok mutlu etmedi. Elenmeyi tercih ederdim. Bu kadar büyük kulüplerin hak arama konusunda mutlaka daha doğru ve mantıklı olurdu. Bu benim kişisel düşüncem. Burada çözümlenmeli, saha dışına taşınmamalı" dedi.

Ziraat Türkiye Kupası'nda oynadıkları Akın Çorap Giresunspor maçının ardından söylediği sözler üzerine konuşan Kocaman, "Değişen hiçbir şey yok. Giresunspor maçından sonraki sözlerimin ne anlama geldiğini biliyorum. Beşiktaş maçının ne hale geldiğine bakılırsa, Galatasaray maçındaki hakem hataları düşünüldüğünde, sözlerinin daha fazla anlam kazanacağını düşünüyorum ben. Biz zorlaya zorlaya, devam ettirmeye gayret ediyoruz. Daha fazla zorluyoruz, en azından sahada birtakım şeylerin üstesinden geldik. Gidişat üzerinde birtakım şeyleri değiştirdiği muhakkak" diye konuştu.

Ligdeki şampiyonluk yarışını yorumlayan deneyimli çalıştırıcı, "Kazanmamız gerekiyor. Yakaladığımız form grafiğini biraz daha yukarı çıkartmak ve aynı zamanda rakiplerimizin tökezlemesini beklemekten başka şansımız yok maalesef ki. Bu cümleler, son 3 maçımızı kazandığımızda değer kazanacak bir şey ama bizim pek çok şeyi yitirdiğimiz evre, ligin ilk 11 haftasındaki dağınık halimizdi. Bu bizi çok etkiledi. Oyuncuları beni, takımın performansını çok etkiledi. İlk 11 haftadaki 33 puanın 16'sını yitirdik. Sakatlıklar, cezalar, bu periyotta oldu. Bundan sonraki periyot bizim için kuvvetli geçti. Bu takımın bir adım daha fazlasını yapabileceğini gözlemleyebiliyorum" ifadelerini kullandı.

İSTİFA HABERLERİ
Seçim öncesi istifa edeceğine dair çıkan haberlere ise Aykut Kocaman cevap vermedi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor