Aynı savcı... Yine tecavüz soruşturmasına takipsizlik kararı!

Aynı savcı... Yine tecavüz soruşturmasına takipsizlik kararı!

Veteriner kliniğinde yaşanan tecavüze ilişkin soruşturmada Prof. Dr. Hasan Bilgili'yi resen tahliye eden ve büyük tepki toplayan savcı, Ankara'da bir öğrencinin maruz kaldığı cinsel istismara

Veteriner kliniğinde yaşanan tecavüze ilişkin soruşturmada Prof. Dr. Hasan Bilgili'yi resen tahliye eden ve büyük tepki toplayan savcı, Ankara'da bir öğrencinin maruz kaldığı cinsel istismara ilişkin soruşturmada da 'hızla' takipsizlik kararı verdi.

Öğrenci değişim programı ile Ankara’da bir üniversitede eğitim gören 22 yaşındaki İspanyol öğrencinin iki kişinin tecavüzüne uğradığı iddiasıyla başlatılan soruşturmada 'alelacele' takipsizlik kararı verildi.

İspanyol öğrenci A.G.R., 6 Mayıs’ta barda arkadaşlarıyla eğlendiğini, bir biranın çeyreğini içtikten sonra kendisini tuhaf hissettiğini, yan masalarında bulunan bir şahısla eve gittiğini ve tecavüze uğradığını anlatarak şikâyetçi olmuştu.

Hürriyet'ten Mesut Hasan Benli'nin haberine göre, Takipsizlik kararında şöyle denildi: “Tıbbi laboratuvar tetkik raporunda sperm hücresine rastlanmadığı, şikâyetçinin iddialarını doğrulayan delil elde edilmediği, şüphelilerin şikâyetçinin rızası ile cinsel ilişkide bulundukları anlaşıldığından kovuşturma yapmaya yer olmadığına karar verildi.”

İspanyol öğrenci soruşturmasında takipsizlik kararını veren savcı, veteriner kliniğinde tecavüz soruşturmasının şüphelisi Hasan Bilgili'yi de resen tahliye ettirmişti.