Aynur Doğan ODTÜ'de sahne aldı

Aynur Doğan ODTÜ'de sahne aldı

Konserlerine devam eden Aynur Doğan’ın Kocaeli konserinin iptal edilmesi büyük tepkilere neden olmuştu.

Aynur Doğan, 18 Mayıs’taki İzmir konserinin ardından bugün de Başkent’te konser verdi. ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde konserde Doğan, sevilen şarkılarını dinleyicileri için söyledi. Dinleyiciler, “Aynur sen bizim her şeyimizsin” diye slogan attı. Doğan, dinleyicileri Kürtçe selamladı.

Doğan, farkı milletlerden sanatçıların oluşturduğu orkestrasını tanıtarak, “Biz bir arada durabiliyoruz, bir arada şarkı söyleyebiliyoruz” dedi ve bu sözlerinin ardından Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabından paylaştığı Dar Hejiroke şarkısını söyledi.

Konsere ev sahipliği yapan ODTÜ Mezunlar Derneği Başkanı Baki Arslan, dernek olarak ciddi etkinlikler yaptıklarını dile getirerek, “Bu sene de büyük sanatçılar gelecek. Gençliğin, kültürün, sanatın merkezi olmak istiyoruz. Vişnelik Çim Amfi konserleri Ankara’nın bir marka değeri olmaya başladı. Bu marka değerini yükselterek tüm sanat faaliyetlerinde Ankara’nın çekim merkezi haline getirmek istiyoruz ODTÜ Mezunlar Derneği’ni” dedi.

Arslan, konserler için kiraya verdikleri yerden elde ettikleri geliri gençlere burs olarak dağıttıklarını ifade ederek, gençliğin Türkiye’nin ve ODTÜ’nün geleceği olduğunu söyledi.

Önceki ve Sonraki Haberler
Magazin