Ayşe öğretmen yeniden cezaevine girecek!

Ayşe öğretmen yeniden cezaevine girecek!

Diyarbakır'da, telefonla bağlandığı televizyon programında “Çocuklar ölmesin'' dediği için 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verilerek 20 Nisan'da cezaevine konulan ve 4 Mayıs'ta tahliye...

Diyarbakır'da, telefonla bağlandığı televizyon programında “Çocuklar ölmesin'' dediği için 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan 1 yıl 3 ay hapis cezası verilerek 20 Nisan'da cezaevine konulan ve 4 Mayıs'ta tahliye edilen öğretmen Ayşe Çelik'in infazına 6 ay ara verildiği ve 6 ay sonra yeniden cezaevine gireceği ortaya çıktı.

İNFAZA ARA, 31 EKİM'DE BİTİYOR
Karara göre, 20 Nisan'da 6 aylık kızı ile Diyarbakır E Tipi Cezaevi'ne giren ve 4 Mayıs'ta tahliye edilen öğretmen Ayşe Çelik hakkındaki infaza ara verilmesi tarihinin ise 31 Ekim tarihinde biteceği ve bu tarihte cezaevine girerek cezasını çekeceği belirtildi.

BEBEĞİ İLE CEZAEVİNE GİRMİŞTİ
Telefonla katıldığı bir televizyon programındaki konuşmasında 'terör örgütü propagandası yaptığı' iddiasıyla 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılan öğretmen Ayşe Çelik, 6 aylık infaz erteleme süresi dolduğu için 20 Nisan günü 6 aylık kızı ile birlikte Diyarbakır E Tipi Cezaevi'ne konuldu. Ayşe Çelik'in isteği üzerine, daha sonra 6 aylık kızı cezaevinden çıkarılarak ailesine teslim edildi. Çelik'in avukatı Mahsuni Karaman, Diyarbakır İnfaz Hâkimliği'ne başvurarak müvekkilinin cezasının denetimli serbestlik tedbiri ile infaz edilmesini talep etti. Diyarbakır İnfaz Hakimliği, cezanın denetimli serbestlik tedbiri ile infaz edilmesine henüz karar vermezken, infaz erteleme talebi ise kabul edilerek, Ayşe Çelik, 4 Mayıs'ta tahliye edilmişti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem