Ayvatoğlu’nun ikinci ifadesi çıktı

Ayvatoğlu’nun ikinci ifadesi çıktı

Ev hapsi şartıyla serbest bırakılan eski AK Parti Genel Merkez personeli Hamza Kürşat Ayvatoğlu’nun ifadesi ortaya çıktı. Ayvatoğlu, ifadesinde “1,5 yıldır uyuşturucu madde kullanıyorum” derken, telefonundan da uyuşturucu madde görüntüleri çıktı

Sosyal medyada yayınlanan uyuşturucu görüntülerinin ardından iki kez gözaltına alındıktan sonra ev hapsi kararıyla serbest bırakıldı. Ayvatoğlu'nun dün verdiği ifadenin ayrıntıları ortaya çıktı. Ayvatoğlu ifadesinde, "1, 5 yıldır uyuşturucu kullanıyordum. Uyuşturucu ve uyarıcı maddeleri Ayhan olarak tanıdığım kişiden alıyordum. Ben para karşılığı kimseye uyuşturucu temin etmedim. Görüntüleri yayan kişi ile bulutuğumuzda uyuşturuucuyu ortak kullanıyorduk. Para da vermedim, o da bana para teklifinde bulunmadı. Videodaki uyuşturucu maddeyi kullanan benim. Ben bu maddeden pudra şekeri olarak bahsetmiştim. Görüntüleri izleyince hatırladım." dedi.

YENİ GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan, Ayvatoğlu’nun cep telefonun dijital incelemesi de yapıldı. Yapılan incelemede, Ayvatoğlu’nun arkadaşları ile çok sayıda uyuşturucu madde içeren konuşma yaptığı görüldü. Ayrıca çeşitli uyuşturucu maddelerin kullanıldığına dair görüntülere de ulaşıldı. 

EV HAPSİNE ALINMIŞTI

Kürşat Ayvatoğlu’nun da aralarında bulunduğu 6 şüpheli savcılık sorgularının ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ayvatoğlu’nun ev hapsine alınacağı bildirildi. Öte yandan, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı hakimliğin bu kararına itiraz etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Galeri