Aziz Yıldırım: Elbet gün gelince ben de konuşacağım

Aziz Yıldırım: Elbet gün gelince ben de konuşacağım

Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyarbakır mitingi sırasında eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte olduklarını açıklarken, Yıldırım'ın kendisine yöneltilen...

Hürriyet gazetesi yazarı Fatih Çekirge, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyarbakır mitingi sırasında eski Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile birlikte olduklarını açıklarken, Yıldırım'ın kendisine yöneltilen sorulara, 'Elbette gün gelince ben de konuşacağım' yanıtını verdiğini aktardı.

Fenerbahçe Spor Kulübü'nün eski Başkanı Aziz Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyarbakır mitinginde yer aldı.

Konuyu köşesine taşıyan Hürriyet yazarı Fatih Çekirge, yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Diyarbakır mitingi sırasında Aziz Yıldırım'la da beraberdik. O da memleketi Ergani'yi anlatıyordu. İlk çocukluk yıllarını… Ama minibüsten inip de sokağa çıkınca... Öyle bir ilgi var ki… Sarılan, 'Aman başkanım' diyen… 'Başkanım ne olacak bu hal' diye soran… Önümüz kesiliyor. Başkan kurtulmak için zorlanıyor. Kimseyi de kırmak istemiyor. Ama ne mümkün… Bırakmıyorlar. Kimisi sarılıp elini öpüyor. Kimisi fotoğraf çektiriyor. En son bir genç önüne dikiliyor. Baktım ağlayacak. Hatta neredeyse ağlıyor. Aziz Yıldırım yutkunuyor. Ama konuşmuyor. 'Çocuklar ben konuşmuyorum. Ben başkan değilim. Yönetim inşallah çözer' diyor. Kendimizi bir kebapçıya zor atıyoruz. Bu defa garsonlar başlıyor. Sonunda lokantanın sahibi çocukları uyarıyor:  'Başkana soru sormak yok.' İşte o an çektiriyoruz bu fotoğrafı… Diyorum ki: 'Aziz Başkan, şimdi ben bu fotoğrafın altına bir şey yazacağım. Yol boyunca gördük. Taraftar soruyor.' Aziz Başkan, 'Fatih yapma. Ben şimdi…' diyor. Israr ediyorum. 'En azından önünü kesen taraftar için…' O zaman şöyle diyor: 'Elbette gün gelince ben de konuşacağım…' Bundan başka söze gerek var mı?"

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor