Aziz Yıldırım: TFF ve Beşiktaş nerede?

Aziz Yıldırım: TFF ve Beşiktaş nerede?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu ve Beşiktaş'ın korkak olduğunu söyledi.Bugün başlayan Şike Kumpası Davası nedeniyle Silivri'ye giden Yıldırım, mahkeme salonu dışında yaptığı açıklamada...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye Futbol Federasyonu ve Beşiktaş'ın korkak olduğunu söyledi.

Bugün başlayan Şike Kumpası Davası nedeniyle Silivri'ye giden Yıldırım, mahkeme salonu dışında yaptığı açıklamada TFF ve rakiplari hakkında değerlendirmelerde bulundu.

"2011’deki bu hadise Türk Futboluna darbe vurmadı mı? Nerede Futbol Federasyonu?'' diyen Yıldırım, şunları söyledi:

"Bakın biz korkmuyoruz. Fenerbahçe yöneticileri, bizimle beraber suçlananlar, aslanlar gibi bugün bu salona geldi. Burada duruyorlar. Hepsi de gereken cevabı onlar bir şey söyleyince veriyorlar. Nerede kulüpler? Nerede Kulüpler Birliği? Siz bunlardan şikayet ediyorsanız, bunların bu ülkeyi karanlığa götürdüğüne inanıyorsanız, geleceksiniz burada suçlamanızı yapacaksınız. Onlara karşı haklılığınızı ispat edeceksiniz. Herkes korkuyor, kaçıyor. Ama biz sonuna kadar buradayız.

Bu ne Aziz Yıldırım ne de Fenerbahçe’nin davasıdır. Bu tüm Türkiye’nin davasıdır. Tüm liglerdeki Bütün kulüpler, kime bulaştırılmak istenmişse, basın mensubu, hakem kim varsa gelip bu davada taraf olmalı. Kaçmasınlar, korkmasınlar. Herkes ümit ediyor ki yarın bunlar yine bir şey olur diye. Bunlar, bir daha bir şey olmazlar. Beşiktaş Kulübü nerede? Bizim eteğimize dantel, süs yapmışlardı onları. Neredeler? Niye şikayetçi olmuyorlar? Gelin şikayetçi olun, kaçıyorlar."

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu ise "O dönem karanlık bir dönemdi. İnşallah sonunda adalet yerini bulur." temennisinde bulundu.