Aziz Yıldırım: Yargıtay kararının bir önemi kalmadı

Aziz Yıldırım: Yargıtay kararının bir önemi kalmadı

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 'Futbolda şike' davasıyla ilgili Yargıtay'da olumlu karar çıkması durumunda kongreye gideceğine ilişkin sözlerini geri çektiğini duyurdu. Yıldırım, "Kararlarımızda ve tasarruflarımızda...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 'Futbolda şike' davasıyla ilgili Yargıtay'da olumlu karar çıkması durumunda kongreye gideceğine ilişkin sözlerini geri çektiğini duyurdu. Yıldırım, "Kararlarımızda ve tasarruflarımızda artık Yargıtay kararının neticesinin herhangi bir önemi kalmamıştır" dedi. Yıldırım'ın davadan beraat kararı çıktığında görevi bırakacağına yönelik haberler basında yer almıştı.

"Geçtiğimiz hafta Silivri'de duruşma çıkışında ilk kez söylediğim bir hususu, bu vesile ile bir kez daha tekrar etmekte yarar görüyorum. Yargıtay kararının bu aşamadan sonra Fenerbahçe yönetim kurulu üzerinde Demokrasin kılıcı gibi durmasına artık müsaade etmeyeceğiz" diyen Aziz Yıldırım, "Kararlarımızda ve tasarruflarımızda artık Yargıtay kararının neticesinin herhangi bir önemi kalmamıştır. Yargıtay kararı beklentisinin, bugüne kadar yönetim erki üzerinde yaratmış olduğu olumsuz baskıya son vermek, bu karar beklentisine sırtını dayayarak Fenerbahçe yönetimini zayıflatmak isteyenlerin, bu düşüncelerini gerçekleştirmeye yönelik çabalarının önüne geçmek adına bu karara varılmıştır" dedi.

'ONLAR YANLIŞ YOLDALAR'
"Çıkacak Yargıtay kararı sonrasına ilişkin olarak ise genel kurul üyelerimize vermiş olduğumuz sözümüzün gereği, Kulübümüzün menfaatlerine en uygun şekilde ve kulüp tüzüğündeki düzenlemeler çerçevesinde tarafımızca yerine getirilecektir" diye konuşan Fenerbahçe Başkanı, "Bunun dışında Yönetim Kurulu'nun, demokratik olmayan yöntemlerle olağanüstü bir genel kurula gitmeyi asla kabul etmeyeceğini şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım adına kesin bir dille açıklamayı bir gereklilik olarak görüyorum. Yönetim Kurulu'na çeşitli şekillerde baskı yapmak suretiyle Kulübü olağanüstü genel kurula götüreceğini düşünenlere yanlış yolda olduklarını bir kez daha hatırlatmakta yarar görüyorum" ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler
Spor