Aziz Yıldırım'dan cemaate: Memleketi sattınız

Aziz Yıldırım'dan cemaate: Memleketi sattınız

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Futbolda şike kumpası" davasına öncesi dün basın mensupları ile kulüp binasında buluştu.Hürriyet'in haberine göre, "Fenerbahçe’nin FETÖ konusunda ikinci kez kamuoyunun dikkatini çekme...

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, "Futbolda şike kumpası" davasına öncesi dün basın mensupları ile kulüp binasında buluştu.

Hürriyet'in haberine göre, "Fenerbahçe’nin FETÖ konusunda ikinci kez kamuoyunun dikkatini çekme misyonunu üstlendiğini" belirten Aziz Yıldırım, “Bu konuda ilk mücadelemiz uğradığımız kumpas davaları sırasında oldu. O dönemde de bu örgütün tehlikesine dikkat çektik. Bugün de başlayan ve başlayacak olan davalar öncesi kamuoyunu FETÖ’nün tehlikeleri konusunda tekrar uyarmayı kendimize vazife bildik'' dedi.

Aziz Yıldırım konuşmasında özetle şunları söyledi:

“Bu örgütle siyasette Cumhurbaşkanı, birkaç kişi dışında kimse mücadele etmiyor. Eğer ben de Fenerbahçe’den ayrılırsam kimse FETÖ’yü takip etmez. Maalesef FETÖ mücadelesinde samimiyetle mücadele eden çok insan yok.''

15 Temmuz gecesi darbe gerçekleşmiş olsaydı Türkiye bugün çok kötü bir noktada olacaktı. Herkesi alacaklardı. Ben daha ilk saatlerde FETÖ’cülerin darbeye başladığını öğrendim. Bu darbeyi kimler önlediyse Allah onlardan razı olsun.

Beni Ergenekon’a bağlamaya çalıştılar. Şu anda milletvekili olan bir şahıs benim için ''Ergenekon’un kasası’ dedi. Tutmadı. Askerlerle olan yakınlığımdan dolayı davalarla ilişki kuracaklardı. Bir şey bulamadılar çünkü benim Fenerbahçe dışında konuştuğum bir konu yoktu. 2006’da dinlemeye aldılar beni. Daha önce de yasa dışı dinliyorlardı. Yok etmek istediler. Yok askeri ihalelere giriyormuşum yok askerlerle görüşüyormuşum. Hiçbir ihale almadım. Ergenekon’a bağlayamayınca 6222 yasa ile başarmak istediler ve hapse attılar."

Neden Fenerbahçe? Çünkü, Kurtuluş Savaşı’nın takımı. Çünkü, cumhuriyete bağlı. Hep hedefte olmuş. Öyle bir yapı ki Fenerbahçe… Bütün kimlikleri içinde barındırıyor. Şimdi sen bu dokuyu ele geçirirsen her yere nüfuz edersin. Başaramadılar. Bir daha altını çiziyorum: Ben ve biz şike yapmadık. Böyle şike mi olur? Biz ne dedik! “Memleket elden gidiyor''… 14 Şubat 2012’de söyledim bunu."

Aziz Yıldırım duruşmada yargılanacak Cemaat şüphelilerinin yüzlerine bakarak, "Memleketi sattınız" diyeceğini söyledi.

YORUM YAZ

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.