Azra Gülendam’ı katleden ve hapiste intihar eden katilin ablası: Kardeşimle gurur duyuyorum onuruyla gitti

Azra Gülendam’ı katleden ve hapiste intihar eden katilin ablası: Kardeşimle gurur duyuyorum onuruyla gitti

Antalya’da 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu’nu katledip, cesedini 13 parçaya ayıran katil Mustafa Ayhan, Diyarbakır Cezaevinde yaşamına son verdi.

Ayhan’ın cenazesi, otopsi için adli tıp kurumuna götürüldü. Yapılan otopside Ayhan’ın her iki bileğinde kesik olduğu tespit edildi.

Ablaları Nurten ve Ayten Ayhan ile 2 yakını sabah saatlerinde kente gelerek, otopsisi tamamlanan Mustafa Murat Ayhan’ın cenazesini teslim aldı. Ayhan’ın eşyaları da yakınlarına teslim edildi.

GURUR DUYUYORUM, ONURLU GİTTİ”

Abla Nurten Ayhan, kardeşinin onurlu bir şekilde gittiğini söyleyerek, “Gurur duyuyorum kardeşimle, onurlu bir şekilde gitti. Bir yıldır biz onu zor tutuyorduk. İntihar etti. Yediremediği için, hastalığı iyileşip uyuşturucudan kurtulduğu için ‘böyle bir sonu hak etmiyordum’ diyerek, onurunu kurtardı kardeşim” ifadelerini kullandı.

Ayhan’ın cenazesi defnedilmek üzere Isparta’ya gönderildi.

NE OLMUŞTU?

Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü 3’üncü sınıf öğrencisi Azra Gülendam Haytaoğlu, geçen yıl 28 Temmuz’da evden çıktıktan sonra kendisinden haber alınamadı.

Telefonu da kapalı olan Haytaoğlu’na ulaşılamayınca Adana’dan gelen babası Mustafa Haytaoğlu, polise kayıp başvurusu yaptı. Sosyal medyadan da Azra’nın bulunması için çağrılar yapıldı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Azra’nın cep telefonundan en son inşaat mühendisi ve emlak ofisi sahibi Mustafa Murat Ayhan(49) ile görüştüğünü tespit etti.

Cinayet masası ekipleri, Ayhan’ı çapraz sorguya aldı. Ayhan, sorguda cinayeti işlediğini itiraf etti. Mustafa Murat Ayhan, Varsak’ta ormanda Azra Gülendam Haytaoğlu’nu gömdüğü yeri ekiplere gösterdi.