Baba ve engelli kızına 'Bana neden oy vermedin' saldırısı

Baba ve engelli kızına 'Bana neden oy vermedin' saldırısı

Mardin’in Artuklu ilçesinde bir yurttaş ve engelli kızı, akrabaları tarafından muhtarlık seçimleri gerekçe gösterilerek saldırıya uğradı.

Mardin’in Artuklu ilçesinde bir yurttaş ve engelli kızı, akrabaları tarafından muhtarlık seçimleri gerekçe gösterilerek saldırıya uğradı.

31 Mart yerel seçimlerinde akraba olan iki aday yarıştığı Artuklu'nun Gül Mahallesi’nde, Rıfat Dinç ve ailesi Emrah Dinç’i destekleyerek muhtar seçilmelerine katkıda bulundu. Bu süre zarfında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı mahallede, geçtiğimiz günlerde diğer muhtar adayı olan M.Ş.D. ve 8 kişinin, Rıfat Dinç ve ailesine saldırarak darp ettiği öğrenildi.

Darp olayı sonrası ailesiyle birlikte zor günler yaşayan Rıfat Dinç, konuyu savcılığa taşıdı. Zanlıların savcılıkta alınan ifadelerinin ardından serbest bırakılması sonrası Rıfat Dinç ve ailesi her gün ölüm korkusu ile yaşamaya başladı.

ENGELLİ KIZI 8 GÜNDÜR EVDEN ÇIKAMIYOR

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Rıfat Dinç, eşiyle birlikte 29 Temmuz’da misafirlikten döndükleri gece önlerinin 3 arabayla kesildiğini söyledi. Dinç, “7-8 kişi eli sopalarla engelli çocuğumla birlikte beni ölümüne dövdüler. Engelli kızım Dilek üzerime atladı ve onun sırtına da değnekle vurdular. Şu an korktuğu için 8 gündür dışarı çıkmıyor. Ben muhtarlık seçiminde diğer akrabamıza oy verdim diye bunları yapıyorlar bize. Bayılana kadar sopalarla bizi dövdüler. Kızımın kendi gelip ‘Babama vurmayın’ diye söylemesini ben ölüme kadar bu acıyı unutmayacağım. Biz devletimize güveniyoruz. Şuan bunlara tutuklama olmamış. Bu zanlıların serbest bırakılmasından sonra ailece çok tedirginiz” dedi.

Bedensel engelli olan Dilek Dinç ise, korkudan bakkala dahi çıkamadıklarını ifade ederek o anı sürekli yaşadıklarını söyledi. Kendilerini darp edenlerin sürekli bir daha gelecekmiş gibi hissettiklerini kaydeden Dilek Dinç, babasına, kendisine ve ailesine bunu yapanların cezalandırılması gerektiğini dile getirdi.

Milliyet’in İHA’dan aktardığı habere göre, konuyla ilgili konuşan M.Ş.D., olayın iftira olduğunu ve gerekli görüntüyle bilgilerin savcılığa iletildiğini ifade etti.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika