Babacan: Türkiye'de şu an ben mutluyum diyen yok

Babacan: Türkiye'de şu an ben mutluyum diyen yok

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye'de özellikle gençlerin ümitsiz olduğunu belirterek, "Türkiye‘de 'ev genci' diye bir toplum kesimi oluştu. Türkiye'de şu an ben mutluyum diyen yok' ifadelerini kullandı.

 

FOX TV'den İsmail Küçükkaya'ya konuk olan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Türkiye'de 'yoksulluk intiharı' diye bir kavramın oluştuğunu belirten Babacan "Sayın Erdoğan’ın ve iktidar partilerinin toplumsal desteği aşağıya doğru düşüyor. Artık bundan sonra bunun yukarı dönme şansı yok" dedi. Türkiye'de özellikle gençlerin ümitsiz olduğunu söyleyen Babacan, "Tek mutlu kesim, yüksek faizden yararlanmak için girip yüksek faizi alıp cebine koyan yabancı yatırımcı" görüşünü savundu. Babacan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: "Aşının adil ve şeffaf dağıtımının sağlanması gerekiyor. Şunun tanıdığı bunun tanıdığı aşıya ayrıcalıkla ulaşmamalı. Aşı olanlar ve olmayanlar olarak ayrılmak ülkemize büyük zarar verir.

"ERDOĞAN'A VE PARTİSİNE TOPLUMSAL DESTEK DÜŞÜYOR"

Esnafımız ve çiftçimiz borçlarını ödemek için zararına satış yapıyor. Türkiye'nin her yerinde, aynı durum var. Yanlış ortakları çoğaltan mevcut hükümet yoksulluk ve işsizlik sorununu kesinlikle çözemeyecek. 41 ilde kongre yaptık, esnafla, sivil toplumla, yerel basınla buluştuk. Sayın Erdoğan’ın ve iktidar partilerinin toplumsal desteği aşağıya doğru düşüyor. Artık bundan sonra bunun yukarı dönme şansı yok. Bu ülkede 'yoksulluk intiharı' diye bir kavram oluştu.

"İŞSİZLİK TARİHİN EN YÜKSEK SEVİYESİNDE"

Pırıl pırıl gençlerimiz yarınlardan ümitsiz. Türkiye‘de 'ev genci' diye bir toplum kesimi oluştu. Okulda da işte de değiller. İşsizlik, tarihin en yüksek seviyesinde. Türkiye’de şu an ben mutluyum diyen yok. Tek mutlu kesim, yüksek faizden yararlanmak için girip yüksek faizi alıp cebine koyan yabancı yatırımcı. Vatandaşlarımızın kazanılmış haklarına zerre kadar zarar gelmeyeceğinin kefiliyiz. Kadınların kendi tercih ettikleri hayat tarzı neyse biz onun garantisiyiz. Bu ülkenin hak ettiği demokrasi seviyesine ulaşması çok kolay. Bu potansiyeli ortaya çıkarmak ancak gençlerin ve kadınların dahil olması ile mümkün."

Politika