Babacan’dan Erdoğan’a: Takılmış plak gibi dört yıldır aynı şeyi söylüyor

Babacan’dan Erdoğan’a: Takılmış plak gibi dört yıldır aynı şeyi söylüyor

DEVA partisi bayramlaşma programında konuşan Ali Babacan, Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Babacan konuşmasında, “Sayın Erdoğan’a tekrar çağrı yapıyorum. Bari şu bayram günü otursun, biraz tezekkür etsin. Nerede hata yaptığını biraz düşünsün.” dedi.

“NEREDE HATA YAPTIĞINI DÜŞÜNSÜN”

Babacan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Sayın Erdoğan’a tekrar çağrı yapıyorum. Bari şu bayram günü otursun, biraz tezekkür etsin. Nerede hata yaptığını biraz düşünsün. Seçimden sonra biz düzeltip ayağa kaldıracağız lakin seçime vakit var. Seçime kadar ülke iflas ederse, temerrüde düşerse bizim işimiz zorlaşacak. Ülkeyi bugün bu halde teslim alsak 6 ayda krizi çözeriz.

Bayram günü bu söylediklerimi dikkate al. O, ‘Kalkmış bana ders vermeye çalışıyor’ diyor. Ama derse ihtiyacı var. Benden ders almıyorsan memleketin düştüğü halden ders al. Merkez Bankası’nın ve TÜİK’i başına sapasağlam, dürüst, ehil bir kadroyu ata. Ondan sonra elini, ayağını çek.

O uydurma enflasyon oranında emekliye ve memura zam yapıyorlar. 84 milyonun gözünün içine baka baka enflasyon konusunda yalan söylüyorlar.

Papağan gibi tekrar ettikleri üç beş tane konu var. Sayın Erdoğan’ Enflasyonu tek haneye düşüreceğiz’ diyor. Takılmış plak gibi dört yıldır aynı şeyi söylüyor. Bırak tek haneyi, bırak iki haneyi. Üç haneye çıktı. Faizler aldı başını gitti. Gerçekten yazık oluyor.

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika