Babacan’dan “jelibon rezervi” göndermesi

Babacan’dan “jelibon rezervi” göndermesi

DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan, Gebze’de düzenlenen mitingde konuştu. Babacan, Melih Gökçek’in “jelibon rezervi müjdesine gönderme yaptı.

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı geçtiğimiz günlerde katıldığı bir televizyon programında “jelibon rezervi” müjdesi verdi. Gökçek’in bu konuşmasını tiye alan Babacan “Her ay bir yerlerde ya doğal gaz buluyorlar ya petrol. Hatta geçenlerde büyük bir jelibon rezervi bile bulmuşlar. Bunlar kendi saçmalıklarına kendileri inanır hale geldiler. Dört yıldır aynı şeyi tekrar ediyorlar.” ifadelerini kullandı.

“UMUT TACİRLİĞİ YAPIYORLAR”

Babacan şu ifadeleri kullandı:

400 milyar faiz ödüyorlar. Türkiye’de çiftçi destekleri 40 milyar. Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Saçma sapan iş yaparak yatırımcıyı korkutuyorlar. Erdoğan sürekli ileri tarihler vererek Türkiye’nin şahlanacağını söylüyor. Umut tacirliği yapıyorlar. Dört yıl oldu. “Bu iktidar devam ettiği sürece Türkiye’de kimse kazanamaz. Herkes kaybeder. Her ay bir yerlerde ya doğal gaz buluyorlar ya petrol. Hatta geçenlerde büyük bir jelibon rezervi bile bulmuşlar. Bunlar kendi saçmalıklarına kendileri inanır hale geldiler. Dört yıldır aynı şeyi tekrar ediyorlar. Her geçen gün Türkiye’yi daha kötü duruma götürüyorlar. Panik haliyle bütün tuşlara basıyorlar. Çünkü adalete, hukuka inanmıyorlar. Demokrasiyi yerle bir ediyorlar.

Önceki ve Sonraki Haberler
Politika