BAE açıklamaları ile AK Parti'de rahatsızlık yaratan Cahit Özkan'dan: Sıkı dostlar arasına kimse giremez

BAE açıklamaları ile AK Parti'de rahatsızlık yaratan Cahit Özkan'dan: Sıkı dostlar arasına kimse giremez

Cahit Özkan, "Beyanları parti görüşlerini yansıtmıyor" diye açıklama yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Ömer Çelik ile fotoğrafını paylaştı.

Birleşik Arap Emirlikleri ile ilgili açıklamaları partisi tarafından tepki çeken Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkanvekili Cahit Özkan, "Beyanları parti görüşlerini yansıtmıyor" diye açıklama yapan Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Ömer Çelik ile fotoğrafını paylaştı. 

AKP Grup Başkanvekili Özkan, Armağan Çağlayan’ın YouTube programında, “BAE baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, baktı ki Türkiye’nin istiklalini engelleyemiyor, baktı ki Türkiye’ye dayanmadan, Türkiye ile birlikte yürümeden bölgesel ve küresel anlamda kendi menfaatlerinin aleyhine bazı şeyler ortaya çıkıyor, o zaman BAE teslim oldu” ifadelerini kullandı. Bunun ardından siyaset kulislerinde, Özkan’ın bu sözlerinin “AKP’de rahatsızlık yarattığı ve grup başkanvekilliği görevinden istifa edeceği” iddia edildi. Adalet ve Kalkınma Partisi Sözcüsü Ömer Çelik’in de sosyal medya hesabından, “Özkan’ın görüşlerinin partinin fikirlerini yansıtmadığını” ifade etmesi tartışmayı alevlendirdi.

Açıklamanın yankıları sürerken, AKP'li Cahit Özkan'dan yeni bir hamle geldi. Özkan, Adalet ve Kalkınma Partisi Sözücüsü Çelik ile Twitter'dan fotoğrafını paylaşarak, "Sıkı dostlar arasına kimse giremez…" yazdı. 

 

Önceki ve Sonraki Haberler
Gündem